پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به 3043 مددجو
دو شنبه 30 بهمن 1396

سال گذشته در قزوین محقق شد؛

پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به 3043 مددجو

پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به 3043 مددجو
کد خبر: 266632/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/07/17 ساعت: 9:46 AM


سال گذشته در استان قزوین سه هزار و 43 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین در قالب وام خود اشتغالی 15 میلیون تومانی دریافت کردند.احمد اکبری، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: طی چهارماهه نخست سال ۹۶ بیش از 15میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی در قالب وام‌های مشاغل خانگی و خوداشتغالی ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون ریالی به هزار و 103 نفرمددجوی کمیته امداد استان پرداخت شد.

وی وام‌های خوداشتغالی را یکی از سرفصل‌های اقتصاد مقاومتی دانست و ادامه داد: سال گذشته در استان قزوین سه هزار و 43 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین در قالب وام خود اشتغالی 15 میلیون تومانی دریافت کردند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: شناخت افراد توانمند و مهارت آموزی آنان از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی و کارآفرینی، از برنامه های در حال اجرای کمیته امداد است که باعث شده این نهاد از یک مجموعه حمایتی به یک سازمان فعال در زمینه ایجاد اشتغال تبدیل شود.

وی افزود: درمجموع سه هزار و 490 طرح مشاغل خانگی و اشتغال زایی به مبلغ 47میلیارد و 200 میلیون تومان طی سال ۹۵ در استان قزوین اجرا شد و مددجویان تحت حمایت توانمند شدند.

اکبری توضیح داد: دوره‌های آموزشی و طرح‌های اشتغال زایی در زمینه قالیبافی، خیاطی، کشاورزی، دامداری و رشته های فنی و براساس نیاز منطقه انجام شده است، قطع یقین اعطای تسهیلات به مهارت آموختگان مددجو و خود اشتغالی آنان می‎تواند سبب شکوفایی و رونق هرچه بیشتر منطقه نیز شود.

این مسئول یادآورشد: هم اکنون 22هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین هستند.
انتهای پیام/2002/د


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.