اردوغان; ترکیه دیگر نیازی به عضویت در اتحادیه اروپا ندارد
دو شنبه 1 بهمن 1397

در سخنرانی مقابل پارلمان؛

اردوغان: ترکیه دیگر نیازی به عضویت در اتحادیه اروپا ندارد

اردوغان; ترکیه دیگر نیازی به عضویت در اتحادیه اروپا ندارد
کد خبر: 266322/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/07/10 ساعت: 11:50 AM


رئیس جمهور ترکیه در سخنانی با اعلام اینکه کشورش دیگر به عضویت در اتحادیه اروپا نیاز ندارد، در عین حال تاکید کرد که آنکارا به صورت یکجانبه مذاکرات عضویت را متوقف نخواهد کرد.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین  به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، "رجب طیب اردوغان"، رئیس جمهور ترکیه در عین حال که بر پایبندی کشورش به مذاکرت عضویت در اتحادیه اروپا تاکید کرد همچنین اعلام کرد که کشورش دیگر به عضویت در اتحادیه اروپا نیاز ندارد.

وی که روز گذشته در برابر پارلمان سخن می گفت در عین حال تاکید کرد که کشورش به صورت یکجانبه این مذاکرات را متوقف نخواهد کرد.

مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا که حدود 12 سال است آغاز شده است در حال حاضر به حال تعلیق در آمده است. بعد از کودتای نظامی نافرجام ترکیه در سال 2016 روابط بین ترکیه و اتحادیه اروپا در مسیر تنش و تیرگی قرار گرفت. بخصوص روابط بین آلمان و ترکیه اخیرا بسیار متشنج شده است.

اتحادیه اروپا این انتقاد را به ترکیه وارد می کند که اقدامات بسیار سختگیرانه ای را علیه مخالفان دنبال می کند. ده ها هزار نفر از مخالفان دولت ترکیه از جمله معلمان و خبرنگاران از بعد از کودتای نظامی نافرجام در ترکیه دستگیر شده اند.

صدر اعظم آلمان می خواهد در نشست آینده اتحادیه اروپا که اواسط ماه اکتبر برگزار می شود با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در این باره مشاوره کند که آیا باید به مذاکرت عضویت پایان دهد یا فقط باید آن را به حال تعلیق درآورد.

انتهای پیام/1404منبع خبر : تسنیم

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.