حضور 25 هزار حامی در طرح‌های اکرام و محسنین در قزوین
سه شبه 26 تیر 1397

مدیرکل کمیته امداد استان مطرح کرد

حضور 25 هزار حامی در طرح‌های اکرام و محسنین در قزوین

حضور 25 هزار حامی در طرح‌های اکرام و محسنین در قزوین
کد خبر: 266168/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/07/05 ساعت: 2:34 PM


مدیرکل کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: هم اکنون 25 هزار حامی در طرح‌های اکرام و محسنین با کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان قزوین همکاری و مشارکت دارند.مجید مومنی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به حضور حامیان و نیکوکاران در طرح‌های مختلف کمیته امداد گفت: در طرح اکرام ایتام که برای حمایت از یتیمان اجرا می‌شود 21 هزار و 29 حامی، حمایت از هزار و 689 یتیم را بر عهده دارند که در سال 95 میزان کمک‌های ارائه شده شش میلیارد و 762 میلیون تومان بوده است.

وی بیان کرد: در طرح محسنین که فرزندان خانواده های دارای سرپرست بیمار و یا از کار افتاده را شامل می‌شود؛ چهار هزار و 851 حامی با کمک یک میلیارد و 843 میلیون تومانی حمایت از دو هزار و 618 فرزند تحت حمایت را بر عهده گرفته اند.

مومنی ادامه داد: حامیانی تنها در عرصه کمک مالی تأثیرگذار نیستند؛ بلکه آنها باید به عنوان عامل انفاق از کلام موثرشان استفاده کنند و همچون برخی از حامیان دیگر در عرصه توسعه فرهنگ انفاق و نیکوکاری از طریق افزایش حامیان ایتام و محسنین اقدام کنند.

وی اشتغالزایی را امری مهم در خدمت رسانی به مددجویان دانست و گفت: حامیانی که در واحدهای تولید خود مددجویان را بکارگیری می‌کنند، بدانند که اشتغال زایی آنها گامی بسیار مهم در امر فقرزدایی است و کمیته امداد نیز در اجرای این امر مهم بسته تشویقی برای کارفرمایان نیکوکار تدارک دیده و اجرایی کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: کارفرمایان براساس بسته تشویقی کمیته امداد امام خمینی (ره) با بکارگیری مددجویان تحت حمایت امداد، برای سال نخست از پرداخت 100 درصد سهم بیمه پرداختی و برای سال دوم از 50 درصد سهم بیمه پرداختی معاف می شوند.

وی با اشاره به وضعیت استان و اعلام اینکه سه درصد از جمعیت استان تحت حمایت کمیته امداد امام (ره) استان قزوین هستند، بیان کرد: سال گذشته 14 هزار و 906 خانوار تحت حمایت خدمات درمانی دریافت کرده اند و سه هزار و 490 مددجو از طریق پرداخت تسهیلات و معرفی به کارگاه های تولیدی مشغول به کار شده اند.
انتهای پیام/2002/د


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.