تکیه هنرمندان با حضور اهل هنر به صورت خودجوش راه‌اندازی شد
چهار شنبه 4 مهر 1397

مدیر اجرایی تکیه هنرمندان قزوین:

تکیه هنرمندان با حضور اهل هنر به صورت خودجوش راه‌اندازی شد

تکیه هنرمندان با حضور اهل هنر به صورت خودجوش راه‌اندازی شد
کد خبر: 266109/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/07/04 ساعت: 3:57 PM


مدیر اجرایی تکیه هنرمندان قزوین بیان کرد: در واقع جامعه هنری استان قزوین به صورت خودجوش اقدام به برگزاری این تکیه در ایام عزای حسینی کرد.محمد اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ اظهار کرد: تکیه هنرمندان در ایام محرم و صفر در برخی از استان‌های کشور مثل یزد و اصفهان برگزار می‌شود و ما هم تصمیم گرفتیم از این طرح الگو گرفته و هنرمندان را در محلی برای عزاداری جمع کنیم.

وی در ادامه افزود: در واقع جامعه هنری استان قزوین به صورت خودجوش اقدام به برگزاری این تکیه در ایام عزای حسینی کرد.

مدیر اجرایی تکیه هنرمندان قزوین بیان کرد: هدف از برگزاری این تکیه نشان دادن علقه اهل هنر به دستگاه امام حسین(ع) بود؛ برخی معتقدند هنرمندان گرایش مذهبی ندارند که این نگاه باید تغییر کند.

وی ابراز کرد: جامعه هنری استان قزوین به دین و اعتقادات مذهبی علاقه مند هستند و دلیل عدم حضور آنها در برخی مجالس به دلیل استفاده ابزاری برخی دستگاه‌ها از هنرمندان است.

اسدی عنوان کرد: تکیه هنرمندان در محرم سال جاری فقط 4 شب در دهه اول برگزار می‌شود و امیدواریم در سال‌های آینده بتوانیم برنامه عزاداری را در دهه اول به صورت کامل برگزار کنیم.

وی بیان کرد: مراسم عزاداری تکیه هنرمندان از شنبه اول مهرماه شروع شده و تا امشب(سه شنبه) ادامه دارد و این برنامه هر شب ساعت 20:30 دقیقه تا 23 در نگارخانه مهر حوزه هنری برگزار می‌شود.

مسئول انجمن هنرهای تجسمی قزوین گفت: قرائت قرآن، پخس مستندهای عاشورایی، شعرخوانی، اجرای موسیقی نوایی و مداحی از جمله برنامه‌های تکیه هنرمندان است.

وی عنوان کرد: چشم انداز ما این است که تکیه هنرمندان سال آینده به صورت هیئت امنایی با حضور 7 هنرمند اداره شود و برای محرم سال بعد بتوانیم از هنرمندان برجسته کشور نیز برای حضور در قزوین دعوت کنیم.

اسدی اذعان کرد: از مسئولان حوزه هنری، اداره کل ارشاد قزوین، بسیج هنرمندان و میراث فرهنگی به واسطه حضور و حمایت از برنامه‌های تکیه هنرمندان تشکر می‌کنم.
انتهای پیام/2002با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.