روسای قوا از شمول به‌کارگیری در مشاغل بعد از بازنشستگی خارج
پنج شنبه 28 تیر 1397

با مصوبه امروز مجلس؛

روسای قوا از شمول به‌کارگیری در مشاغل بعد از بازنشستگی خارج شدند

 روسای قوا از شمول به‌کارگیری در مشاغل بعد از بازنشستگی خارج شدند
کد خبر: 265982/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/07/02 ساعت: 10:46 AM


طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی روسای قوا از شمول به‌کارگیری در مشاغل بعد از بازنشستگی خارج شدند.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه 2 مهر) خانه ملت، طرح استفساریه تبره یک ماده واحده قانمون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را با اکثریت آرا تصویب کردند.

بهارستان‌نشینان در این جلسه،از مجموع 238 نماینده حاضر، با 170 رأی موافق، 22 رأی مخالف و 1 رأی ممتنع طرح استفساریه تبره یک ماده واحده قانمون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را با اکثریت آرا تصویب کردند.

براساس این گزارش در استفساریه تبره یک ماده واحده قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان آمده است:آیا در تبره یک ماده واحده قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان مصوب 1395/2/20، منظور از مستثنی شدن مقامات مصرح در ماده (71) قانون مدیریت خدمات کشوری و همترازان آنها، به‌کارگیری افرادی است که در زمان بازنشستگی به یکی از سمت‌های مذکور انتاب یا انتخاب می‌شوند؟

در پاسخ به این استفساریه آمده است: بله، بازنشستگی که به واسطه انتصاب یا انتخاب در یکی از سمت‌های مذکور در ماده (71) قانون مدیریت خدمات کشوری و همترازان آنها، به‌کارگیری می‌شوند، از شمول ممنوعیت این قانون مستثنی هستند و هر سمتی در زمان بازنشستگی یا قبل از آن داشتند ملاک نیست.

روسای سه قوه، معاونین اول سه قوه، وزرا و معاونین آنها در شمول ماده (71) قانون مدیریت خدمات کشوری قرار دارد که با مصوبه مجلس این سمت‌ها از شمول به‌کارگیری بعد از بازنشستگی خارج می‌شود.

انتهای پیام/ 1404منبع خبر : تسنیم

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.