چرا لاریجانی کنار رئیس دولت اصلاحات نشست؟
سه شبه 3 مهر 1397

عبدالله گنجی نوشت:

چرا لاریجانی کنار رئیس دولت اصلاحات نشست؟

چرا لاریجانی کنار رئیس دولت اصلاحات نشست؟
کد خبر: 265943/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/07/01 ساعت: 11:17 AM


انتشار تصاویر رئیس مجلس در کنار خاتمی در حسینیه جماران که خیلی ها را متعجب کرد را نمی‌توان با گزینه در دام یا طراحی افتاد تفسیر کرد.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، عبدالله گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان در کانال تلگرامی خود نوشت:

دکتر لاریجانی به جهت فردی هم با هوش است و هم محافظه کار،از نگاه بنده اصلاح طلبان ناب هیچ موقع پشت سر او قرار نخواهند گرفت هر چند او را برای چانه زنی در درون نظام از روحانی موثرتر می دانند.

انتشار تصاویر وی در کنار خاتمی در حسینیه جماران-که خیلی ها را متعجب کرد-را نمی توان با گزینه در دام یا طراحی افتاد تفسیر کرد.زیرا او می داند به کجا دعوت شده است و ترکیب جلسه در جماران چگونه است.حتی اگر اطلاعات میدانی هم نداشت اصل موضوع برایش روشن بود اما چرا چنین کرد؟

۱-ممکن است نتوانسته دعوت سید حسن را رد کند اما براین باور بوده که در مکانی متفاوت می نشینم  ولی  در عمل نشده است.

۲-ممکن است سناریو سازان، خاتمی را دیر تر وارد جلسه کرده باشند و کنار وی قرار داده باشند و در  حضور حاضران جابجایی بعدی به صلاح نبوده است.

۳-ممکن و محتمل است این هم قاب شدن  با اطلاع از قصد جبران خاتمی و تعدیل حصر رسانه ای وی باشد و لاریجانی با  آگاهی از این خبر درصدد پیشتازی و بهره برداری برای خود باشد.

۴-محتمل است که لاریجانی برای۱۴۰۰دنبال جابجایی سبد رای باشد  زیرا تجربه۱۳۸۴نشان داد سبد مدنظر خالی است لذا در صدد است شعاع جامعه مدنظرش را گسترش دهد و احساس می کند بوکس خوردن از حزب الهی  ها در این مسیر نه تنها ضرری ندارد که سود آور هم هست.

اما آنچه حتمی و قطعی است لاریجانی از بعد فکری و معرفتی اصلاح طلب نخواهد شد اما برای مهندسی ذهنی و ادراک سازی با هدف حرکت به سمت یک سبد بزرگ تلاش می کند.انتهای پیام/1404منبع خبر : مشرق

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.