طرح روانسازی ترافیک ویژه بازگشایی مدارس اجرا می‌شود
چهار شنبه 4 مهر 1397

رئیس پلیس راهور استان قزوین:

طرح روانسازی ترافیک ویژه بازگشایی مدارس اجرا می‌شود

طرح روانسازی ترافیک ویژه بازگشایی مدارس اجرا می‌شود
کد خبر: 265814/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/06/28 ساعت: 12:25 PM


رئیس پلیس راهور استان قزوین بیان کرد: طرح پلیس راهور تا پایان سال تحصیلی ادامه دارد اما طی ۱۵روز ابتدایی سال تحصیلی با شدت بیشتری پیگیری می‌شود.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ سرهنگ مهدی محمدی رییس پلیس راهور استان قزوین پیش از ظهر امروز(سه شنبه) در مرکز پلیس راهنمایی رانندگی قزوین اظهار کرد: در زمان بازگشایی مدارس با ترافیک زیادی مواجه خواهیم بود که برای مدیریت این شرایط پلیس برنامه ریزی خاصی کرده است.

وی افزود: پلیس راهور با بکارگیری همه امکانات و اقدامات کنترلی و طرح‌های لازم نسبت به روانسازی و جلوگیری از بروز گره‌های ترافیکی اقداماتی را در دو مرحله پیش از شروع سال تحصیلی و حین سال تحصیلی انجام می دهد.

این مسئول ادامه داد: طرح‌های پلیس راهور شامل برخورد با تخلفاتی که باعث کندی عبور و مرور می‌شود، برخورد با توقف دوبله در معابر و سد معبر، برخورد با تجاوز به پیاده روها، استفاده از تلفن همراه، کنترل سرویس مدارس و خودروهایی که فاقد کنترل فنی، است.

وی با اشاره به اینکه رسیدگی سریع به تصادفات برای رفع گره‌های ترافیکی ضروری است، عنوان کرد: هدف از اجرای طرح‌ها افزایش ایمنی و ایجاد آسودگی برای والدین دانش آموزان در هنگام تردد به مراکز آموزشی است.

طرح پلیس راهور تا پایان سال تحصیلی ادامه دارد
محمدی بیان کرد: پلیس راهور قبل از آغاز سال تحصیلی جلساتی با شهرداری و اتوبوسرانی و آموزش و پرورش برگزار شده و نسبت به ایمنی ترافیک دانش آموزان طرح‌های جدی اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: ۵۰تیم خودرویی و موتوری و پیاده نسبت به روانسازی ترافیک حضور دارند، سال تحصیلی گذشته ۱۴هزار فرهنگیار پلیس و 160پلیس مدرسه و 170 هزار همیار پلیس در ارتقای فرهنگ ترافیک آموزش صورت گرفته است امسال همین تعداد آموزش صورت می‌گیرد.

رئیس پلیس راهور عنوان کرد: با هماهنگی شورای ترافیک نسبت به رفع نواقص تابلوهای راهنمایی رانندگی و
نصب سرعتگاه استاندار در مسیر مراکز آموزشی و تکمیل روشنایی مکان‌های پیرامون آموزشگاه‌ها اقدام خواهد شد.

وی ابراز کرد: در اولین روز بازگشایی مدارس از ظرفیت ۱۶۰ پلیس مدرسه برای تردد دانش آموزان استفاده می‌شود، همچنین پلیس انتظامی روبروی مراکز آموزشی مستقر و با تخلف موتورسواران برخورد می‌شود.

این مسئول عنوان کرد: در ایام نزدیک به شروع بازگشایی مدارس تا ۱۵مهر ساخت وساز و بهسازی معابر ممنوع خواهد بود، همچنین سرویس مدارس باید دارای دارای معاینه فنی باشند، همچنین تاکسیرانی ۱۴۰۰دستگاه را ساماندهی کرده است و خانواده‌ها از سرویس مدارسی که تاکسیرانی معرفی کرده استفاده کنند.

وی تصریح کرد: طرح پلیس راهور تا پایان سال تحصیلی ادامه دارد اما طی ۱۵روز ابتدایی سال تحصیلی با شدت بیشتری پیگیری می‌شود، همچمین سواری‌های شخصی که قرار است به عنوان سرویس مدارس استفاده شوند باید از طریق تاکسیرانی ساماندهی شوند.
انتهای پیام/۲۰۰۲


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.