بیش از 4 میلیارد ریال در جشن عاطفه‌ها جمع آوری شد
چهار شنبه 4 مهر 1397

در قزوین؛

بیش از 4 میلیارد ریال در جشن عاطفه‌ها جمع آوری شد

بیش از 4 میلیارد ریال در جشن عاطفه‌ها جمع آوری شد
کد خبر: 265707/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/06/25 ساعت: 12:50 PM


گزارش‌های اولیه حکایت از آن دارد که میزان مشارکت مردمی در جشن عاطفه‌های استان قزوین بیش از چهار میلیارد و 300 میلیون ریال بوده است.سید مجید مومنی، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به آغاز سال تحصیلی طی یک هفته آینده، بیان کرد: جشن عاطفه‌ها به رسم دیرینه هر سال به منظور تامین مایحتاج، پوشاک و نوشت‌افزار تحصیلی دانش‌آموزان نیازمند همزمان با بازگشایی مدارس برگزار می شود تا هیچ دانش آموزی بدون وسایل تحصیل روانه مدرسه نشود.

وی افزود: امداد تلاش می‌کند تا اقشار مختلف مردم در سایه رأفت اسلامی و انسانی و گسترش فرهنگ انفاق و نیکوکاری در کنار دغدغه تحصیلی فرزندانشان، به شکرانه نعمت‌های الهی برای فرزندانی که به واسطه نداشتن پدر و یا مشکلات خاصی که زندگی آنها را با مشکل مواجه ساخته نیز گامی بردارند.

این مسئول عنوان کرد: مرحله نخست برگزاری این جشن ملی با شعار "مهر در انتظار همدلی" روز پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه سال جاری در پایگاه‌های اصلی کمیته امداد امام خمینی (ره) در مراکز شهرستان‌ها و میادین بزرگ شهرها و در روز جمعه در میعادگاه‌های نماز جمعه برگزار شد.

وی عنوان کرد: هدایا و کمک‌های مردمی در این دو روز جمع آوری شده و از نخستین ساعات امروز کار توزیع آن در میان نیازمندان واجد شرایط آغاز شده است.

مومنی اعلام کرد: براساس گزارش‌های اولیه تاکنون بیش از چهار میلیارد و 300 میلیون ریال کمک مردمی به صورت نقدی و غیرنقدی جمع آوری شده است و دریافت این کمک‌ها ادامه دارد.

وی تأکید کرد: کمک‌های مردمی در همان منطقه جمع آوری شده صرف هزینه تحصیلی دانش آموزان نیازمند همان منطقه می‌شود تا بتوانیم بستر مناسب را برای تحصیل فرزندان خانواده های مددجو فراهم کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین ادامه داد: مرحله بعدی اجرای جشن عاطفه‌ها در روز 19 مهر ماه در مدارس خواهد بود که امیدواریم با حضور مشارکت خیران و دانش آموزان نیکوکار شاهد ارتقای خدمت به دانش آموزان تحت حمایت باشیم.

وی یادآور شد: هموطنان می‌توانند از طریق نصب نرم افزار سکه بر روی تلفن همراه خود و یا سامانه الکترونیکی # ۰28*۸۸۷۷* کمک‌های نقدیشان را برای جشن عاطفه‌ها واریز کنند؛ همچنین شماره کارت 6037991899645406 نزد بانک ملی ایران برای دریافت کمک های مردمی در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.