70 کیلوگرم گوشت فاسد در یک رستوران قزوین کشف شد
چهار شنبه 27 تیر 1397

طی بازرسی‌ کارشناسان دامپزشکی؛

70 کیلوگرم گوشت فاسد در یک رستوران قزوین کشف شد

70 کیلوگرم گوشت فاسد در یک رستوران قزوین کشف شد
کد خبر: 265587/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/06/20 ساعت: 1:53 PM


طی بازرسی های کارشناسان اداره دامپزشکی، 70 کیلوگرم گوشت قرمز غیر قابل مصرف در یکی از رستوران‌های شهرستان قزوین کشف و معدوم شد.دکتر عیس غیاث یزدی رئیس دامپزشکی شهرستان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: اطمینان از سلامت فرآورده‌های خام دامی موجود در رستوران‌ها و غذاپزی‌ها یکی از وظایف اداره دامپزشکی است و برای حصول این مهم اداره دامپزشکی به صورت دوره ای بازدید از تمامی این واحدها را در دستور کار دارد.

وی افزود: در یکی از همین بازرسی‌های دوره ای، کارشناسان اداره دامپزشکی مقدار 70 کیلوگرم گوشت قرمز فاسد را در یکی از رستوران‌های شهرستان قزوین کشف و معدوم سازی کردند.

این مسئول اذعان کرد: اگرچه این فرآورده خام دامی از مراکز مجاز تهیه شده بود؛ اما به دلیل نامناسب بودن شرایط نگهداری آن در رستوران، محموله فاسد شده بود.

دکتر عیسی غیاث یزدی خاطرنشان کرد: صرف تهیه فرآورده‌های خام دامی از مراکز مجاز و مورد تایید اداره دامپزشکی نمی­‌تواند ضامن سلامتی آن باشد؛ بلکه محیط و شرایط حمل و نقل و نگهداری سهم بسیار زیادی در سلامت آن خواهد داشت.

وی ابراز کرد: منجمد کردن فرآورده خام دامی تازه در واحدهای عرضه تخلف محسوب شده و در صورت نیاز به نگاهداری طولانی مدت تر فرآورده خام دامی در واحد، می­بایست نسبت به تامین آن از مراکز مجاز تولید و عرضه عمده فرآورده‌های منجمد اقدام کرد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.