دعایی کدام ادعای ابراهیم یزدی را تکذیب کرد؟+ فیلم
دو شنبه 4 تیر 1397

در سایت خبری جماران؛

دعایی کدام ادعای ابراهیم یزدی را تکذیب کرد؟+ فیلم

دعایی کدام ادعای ابراهیم یزدی را تکذیب کرد؟+ فیلم
کد خبر: 265237/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/06/19 ساعت: 11:36 AM


این افراد به دنبال ترسیم سناریویی هستند که خودشان را به عنوان کسانی که اندرز، پند و انذار می‌دادند و آگاه بودند بر حوادثی که ممکن است اتفاق بیفتد، معرفی کنند.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین،براساس خبر منتشر شده در سایت خبری جماران سیدمحمود دعایی در سخنان خود مطالب منتشر شده از برخی عناصر خارج‌نشین و دکتر ابراهیم یزدی را تکذیب کرده و با ذکر جزئیات و بصورت مستند به بیان تاریخچه تخاصم دولت بعثی عراق و صدام به ایران و علل و انگیزه‌های این تهاجم پرداخته است. دکتر یزدی چند ماه پیش در مصاحبه با حسین دهباشی ادعاهایی را مطرح کرده بود که در ادامه می‌توانید فیلم آن را مشاهده کنید:


اما سیدمحمود دعایی درباره ادعاهای دکتر یزدی و برخی از اعضای نهضت آزادی می‌گوید:

«برخی از عناصری که به نهضت آزادی نزدیک هستند که عمدتا در خارج از کشور هستند، یک سناریویی ترسیم کردند که من به اتفاق مرحوم بازرگان و مرحوم بهشتی خدمت امام رسیدیم و من گزارشی دادم و گفتم که صدام گفته یا من می‌آیم ایران و یا شما کسی را برای مذاکره بفرستید و به هر حال، ما تسلیم هستیم و من گفتم "صدامی که من می‌شناسم حتما حمله خواهد کرد" و امام فرمودند که گوش به حرفش ندهید. (آنها) سناریویی ترسیم کردند که امام را به عنوان یک فرد بی‌منطق، انعطاف‌ناپذیر و این چنینی ترسیم کنند و (نقل کردند) آقای بهشتی مجددا التماس‌گونه چیزی بیان می‌کنند و امام ایشان را نهی می‌کنند و پا می‌شوند تا بروند که من گریه می‌کنم که من به بغداد برنخواهم برگشت که ایشان می‌فرمایند "باید بروید و تکلیفتان را ادا کنید".

اینها دروغ محض است. اینها ترسیم یک سناریویی است که می‌خواهند خودشان را به عنوان کسانی که اندرز، پند و انذار می‌دادند و آگاه بودند بر حوادثی که ممکن است، اتفاق بیفتد( معرفی کنند) و (بگویند) آنچه که اتفاق افتاد ریشه در تعصب، بی‌منطقی و انعطاف‌ناپذیری حاکمان داشته است. اینها دروغ است.»


انتهای پیام/1404منبع خبر : مشرق

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.