اختصاص بیش از 100 میلیاردریال تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان
چهار شنبه 31 مرداد 1397

مدیرکل بهزیستی استان قزوین خبر داد:

اختصاص بیش از 100 میلیاردریال تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان

اختصاص بیش از 100 میلیاردریال تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان
کد خبر: 265212/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1396/06/19 ساعت: 9:02 AM


مدیرکل بهزیستی استان از اختصاص بیش از 100 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت خوداشتغالی برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان خبر داد.علیرضا وارثی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین از اختصاص مبلغی بالغ بر 107 میلیارد ریال از سوی بانک مرکزی به بانک‌های استان خبر داد و گفت: این تسهیلات ارزان قیمت در راستای خوداشتغالی مددجویان بهزیستی استان ابلاغ شده که از ابتدای سال جاری تاکنون 60 میلیارد ریال آن محقق شده است.

مدیرکل بهزیستی استان با بیان اینکه 15 بانک در استان با بهزیستی در اعطای وام‌های خود اشتغالی همکاری دارند، افزود: سال گذشته در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، اقدامات و برنامه‌های اولویت داری در زمینه اشتغال و بازتوانی مددجویان بهزیستی استان اجرا شد.

وارثی ادامه داد: در سال جاری ضمن ادامه اهداف و اقدامات سال گذشته برای توسعه مشاغل خرد با تاکید بر مناطق محروم روستایی با هدف کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها و پیشگیری از حاشیه نشینی و آسیب‌های اجتماعی حاصل از آن برنامه‌ریزی شده است.

به گفته وارثی سال گذشته بهزیستی استان در ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و محروم، افزایش 52 درصدی نسبت به اجرای تعهد سازمانی خود داشته است.

ایجاد 1700 شغل با واگذاری امور به 300 مرکز غیردولتی
وی توسعه گروه‌های همیاران زنان سرپرست خانوار، اشتغال معتادین بهبود یافته، افزایش کارگاه‌های تولیدی و حمایتی معلولین و گسترش کمی و کیفی طرح‌های آماده سازی شغلی را از دیگر برنامه‌های اولویت‌دار بهزیستی استان در توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی برشمرد.

مدیرکل بهزیستی استان خاطرنشان کرد: بهزیستی استان تاکنون در راستای کاهش تصدی‌های دولت از طریق واگذاری خدمات به 300 مرکز غیردولتی تحت نظارت برای 1700 نفر اشتغال مستقیم ایجاد نموده است.

وارثی با اشاره به اینکه 63 کارفرما از مشوق‌های اشتغال مددجویان بهزیستی در استان بهره‌مند هستند؛ تاکید کرد: در راستای ایجاد انگیزه جذب و بکارگیری مددجویان تحت پوشش بهزیستی و ایجاد فرصت شغلی و اشتغال پایدار مددجویان، بسته مشوق‌های کارفرمایی در نظر گرفته شده است که طبق آن کلیه کارفرمایانی که هریک از مددجویان تحت حمایت بهزیستی را بکار گیرند، بیمه سهم کارفرمایی 23درصد توسط بهزیستی پرداخت و کارفرما از پرداخت این حق بیمه‌ها معاف خواهد شد.

به گفته وارثی مددجویان تحت پوشش بهزیستی، گروه‌های معلولین، زنان (بی‌سرپرست، خودسرپرست و بدسرپرست) و فرزندان آنها، فرزندان ترخیصی از مراکز شبانه روزی، معتادان بهبود یافته از مراکز تحت نظارت بهزیستی، آسیب دیدگان اجتماعی شامل طرح می‌شوند.

انتهای پیام/7003


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.