دانش آموزان مددجو عازم مشهد مقدس شدند
چهار شنبه 27 تیر 1397

همزمان با عید سعید غدیر؛

دانش آموزان مددجو عازم مشهد مقدس شدند

دانش آموزان مددجو عازم مشهد مقدس شدند
کد خبر: 265210/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/06/19 ساعت: 8:21 AM


همزمان با عید سعید غدیر 120 نفر از دانش اموزان مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین در قالب سه اتوبوس عازم مشهد مقدس شدند.علی اصغر کشاورز حسین آبادی، معاون فرهنگی کمیته امداد استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین گفت: توجه به مسائل فرهنگی دغدغه ای است که در سخنان رهبر معظم انقلاب در قالب‌های مختلف مورد اشاره و تأکید قرار گرفته و رئیس کمیته امداد نیز بر توجه هرچه بیشتر به مسائل فرهنگی تأکید دارند.

وی ادامه داد: اگر به اقدام امام خمینی (ره) در تأسیس کمیته امداد و نوع سفارش‌های ایشان توجه کنیم، درمی‌یابیم اساس کار امداد فرهنگی است؛ چراکه تا زمانی که فرهنگ‌ها اصلاح نشود، اصلاح سایر مسائل ممکن نبوده و یا ارتقای فرهنگی به طور مناسب حاصل نمی شود.

این مسئول توجه به مسائل فرهنگی را اصلی اساسی در رشد و ارتقای خانواده‌های مددجو دانست و بیان کرد: امروز تلاش کمیته امداد بر این سمت و سو قرار گرفته است تا محرومیت را به طور واقعی در خانواده‌های تحت حمایت کاهش دهد؛ از این رو سعی می‌شود تا برنامه‌های فرهنگی برای ارتقای سطح فرهنگی خانواده‌های مددجو اجرا شود.

سال گذشته 477 نفر از مددجویان به کربلا اعزام شدند

وی عنوان کرد: سال گذشته در مجموع 6 هزار و 622 نفر به اردوهای مختلف اعزام شدند که این اردوها شامل؛ مشهد مقدس، قم، جمکران، حرم مطهر امام (ره)، عتبات عالیات و شیراز بوده است.

کشاورز با اشاره به برنامه‌های مختلف کمیته امداد در حوزه فرهنگی اعلام کرد: سال گذشته 477 نفر از مددجویان به کربلا اعزام شدند که در روز عیدغدیر نخستین کاروان مددجویان قزوینی تحت حمایت کمیته امداد عازم سفر عتبات عالیات، در قالب دو اتوبوس به کربلای معلی، نجف اشرف و کاظمین اعزام شدند.

وی این سفر زیارتی را یکی از شاخصه‌های سبک زندگی اسلامی دانست و تأکید کرد: اجرای برنامه‌های اردویی به مشهد مقدس و عتبات عالیات از محل منابع امداد و کمک خیران صورت می‌گیرد که در اردوی حاضر 120 نفر از دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) در سفری معنوی و تفریحی با حضور در سرزمین خراسان رضوی ضمن زیارت امام هشتم شیعیان (ع) از سایر اماکن زیارتی و سیاحتی نیز دیدار خواهند داشت.

وی گفت: تقویت باورهای دینی، ایجاد روحیه نشاط و شادابی معنوی و دینی در بین خانواده‌های مددجو از اهداف اجرای طرح شوق زیارت و اعزام مددجویان به عتبات عالیات است.

کشاورز حسین آبادی توضیح داد: کمیته امداد مددجویانی را که تاکنون به زیارت کربلا و نجف مشرف نشده اند را در قالب کاروان‌های عتبات عالیات به این سفر معنوی اعزام می‌کند؛ البته این برنامه فرهنگی و معنوی با هزینه امداد و کمک خیران برگزار می‌شود.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.