حسینیه قزوینی‌ها در کربلا ساخته می‌شود
دو شنبه 25 تیر 1397

رئیس عتبات عالیات استان:

حسینیه قزوینی‌ها در کربلا ساخته می‌شود

حسینیه قزوینی‌ها در کربلا ساخته می‌شود
کد خبر: 264987/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/06/11 ساعت: 12:00 PM


رئیس عتبات عالیات استان قزوین از ساخت حسینیه قزوینی ها در کربلای معلی خبر داد و گفت: طرح ساخت حسینیه قزوینی‌ها در کربلا در 12 طبقه آماده شده و هماهنگی‌های مجوز آن با شهرداری کربلا نیز صورت گرفته است.حامد کبودوند در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین گفت: یکی از موضوعات مهمی که برای عتبات عالیات استان قزوین دارای اهمیت است، احداث حسینیه قزوینی‌ها در کربلا است.

وی اظهار کرد: ملت ایران و عراق در طول تاریخ با هم رابطه نزدیکی داشتند، اما قزوینی‌ها رابطه تنگاتنگی با مردم عراق و شهر کربلا برقرار کرده بودند به نحوی که یک خیابان در کربلا و یک محله در نجف به نام قزوین نام‌گذاری شده است و هیچ یکی از شهرهای دیگر ایران نام خیابان یا محله را در نجف یا کربلا ندارند.

رئیس عتبات عالیات استان قزوین با اشاره به سابقه تاریخی قزوین و کربلا و وجود حسینیه، مسجد و مدرسه علمیه به نام قزوین در گذشته گفت: امروز قزوینی‌های زیادی از خانواده‌های قدیمی در کربلا و نجف ساکن هستند.

وی ادامه داد: همچنین عراقی‌هایی که در شهر ما ساکن هستن، همه حسینیه‌ها و مدارس علمیه که به نام قزوین بود در دوره صدام خراب شد و برای همین ما امروز در خیابان باب القبله، فضای مناسبی برای احداث حسینیه، هتل و زائر سرای قزوینی‌ها در نظر گرفته‌ایم که باتوجه به گران بودن زمین در کربلا ضرورت دارد که مردم و خیران ورود کنند.

وی ادامه داد: طرح ساخت حسینیه قزوینی‌ها در کربلا در 12 طبقه آماده شده و هماهنگی‌های مجوز آن با شهرداری کربلا نیز صورت گرفته است.

این مسئول اضافه کرد: زمینی به مساحت ۴۰۰ متر مربع در همین خیابان خریداری شده که در جوار این زمین یک زمین دیگر با همان مساحت وجود دارد که واقفان آن زمین خانواده‌ای است اهل کربلاست که پیوندی با خانواده‌های قزوینی دارند، آنها قول دادند تا اگر عملیات اجرایی حسینیه قزوینی‌ها آغاز شود، ۴۰۰ متر زمین خود را به حسینیه هبه می‌کنند.

وی اظهار کرد: پیش‌بینی ما برای بنای حسینیه با زمین ۴۰۰ متر در ۱۲ طبقه، فضایی به وسعت۴۸۰۰ متر خواهد بود، پنج طبقه از این بنا حسینیه، سه طبقه زائرسرا و سوئیت با استعداد ۹۰ واحد و سه طبقه نیز هتل با استعداد ۱۰۰ تخت احداث خواهد شد.

کبودوند ادامه داد: هزینه پیش‌بینی شده برای احداث حسینیه ۲۱ میلیارد تومان برآورد شده است که در این برآورد نیروهای عملیاتی و اجرایی کار نیز نیروهای رایگان دیده شده‌اند و امیدواریم مردم و خیران به این موضوع توجه ویژه داشته باشند و نذورات آنها را در این رابطه جمع‌آوری کنیم.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.