محدودیت منابع آب معضل جدی کشور است
پنج شنبه 2 اسفند 1397

مدیرکل محیط زیست استان قزوین:

محدودیت منابع آب معضل جدی کشور است

محدودیت منابع آب معضل جدی کشور است
کد خبر: 264975/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/06/11 ساعت: 11:59 AM


مدیرکل محیط زیست استان قزوین بیان کرد: بحران آب و محدودیت منابع آب معضل جدی کشور است و این امر توانسته رشد کشورمان را تحت شعاع قراردهد.سیاوش شمسی پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزویناظهار کرد: آب مهمترین عامل در توسعه اقتصادی و کشاورزی به شمار می‌رود و محدودیت منابع آب به خصوص منایع آب شیرین به صورت یک معضل جدی در آمده است.

وی افزود: هم اکنون در وضعیت بحران شدید آبی قرار داریم و این امر توانسته رشد کشورمان را تحت شعاع قرار دهد.

مدیرکل محیط زیست استان قزوین اذعان کرد: البته نباید این بحران را بر دوش یک عده خاص یا صرفا کشاورزان و صنعتگران قرار داد و باید با توجه به شرایط قرارگیری کشور ایران در موقعیت جغرافیایی خشک و نیمه خشک و وقوع خشکسالی‌های اخیر آبی کشور با صرفه جویی و مدیریت صحیح همه باهم و در کنار هم برای مقابله با این بحران وارد عمل شویم.

وی ابراز کرد: آب به گونه ای در فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی اهمیت دارد که این امر اوج نگرانی ما را ایجاد می‌کند؛ زیرا توسعه بیشتر منابع آب با توجه به شرایط موجود تقریبا امری محال است.

شمسی پور در ادامه گفت: اقدامات ابتدایی رفع این بحران اطلاع ¬رسانی و آگاه کردن بیشتر مردم و تبلیغات بیشتر در رسانه‌ها و حتی کشاندن این موضوع به کتب درسی در سنین مختلف تحصیلی و بعد آن وضع ضوابط و قوانین ملی آب و تشکیل کمیته‌های حرفه ای در قسمت‌های مختلف مهندسی، اقتصادی، اجتماعی، امنیتی و زیست محیطی است و در ادامه به صورت ضربتی در جهت اجرایی کردن آن گام بردارند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در پایان عنوان کرد: امیدواریم روزی برسد که همه مردم با تمام وجود این بحران را احساس کنند و در این امر دولت و مسئولین نظام را یاری کنند"؛ زیرا قطعا در دراز مدت همه ما مستقیم یا غیرمستقیم از کمبود ونبود این مایه حیات لطمه خواهیم دید.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.