35 هزار عمل زیبایی در سال با اقتصادمقاومتی همخوانی ندارد
چهار شنبه 27 تیر 1397

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در قزوین:

35 هزار عمل زیبایی در سال با اقتصادمقاومتی همخوانی ندارد/ رسانه انقلابی باید آسیب‌ها را مطرح کند

 35 هزار عمل زیبایی در سال با اقتصادمقاومتی همخوانی ندارد/ رسانه انقلابی باید آسیب‌ها را مطرح کند
کد خبر: 264965/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/06/09 ساعت: 1:32 PM


رئیس بسیج رسانه کشور بیان کرد: سالانه 35 هزار عمل زیبایی به مبلغ 7 هزار میلیارد تومان در کشور انجام می‌شود که با اقتصاد مقاومتی همخوانی ندارد.به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ مسعود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه کشور پیش از ظهر امروز(پنج شنبه) در
 دوره دوم طرح ولایت رسانه در کانون بسیج قزوین اظهار کرد: طی 300 سال گذشته شکل حکومت در جهان تغییر کرد و پس از تشکیل شاکله در غرب، طیف غربگرا در ایران به وجود آمد و طی 150 سال گذشته نیز دو طیف جریان اسلامگرا و غربگرا شکل گرفت.

وی در ادامه افزود: طی 150 سال گذشته به دلیل عدم تبیین نظرات اسلامی و غربگرا شدن مردم، ما نتوانستیم تفکر اسلامی را در مقابل تفکر غربی قرار دهیم و به قدرت برسانیم؛ در صورتی که اسلام تفکر اسلامی و شیوه اداره اقتصادی جامعه را دارد.

این مسئول بیان کرد: وجود جریان غربگرا در دورن نظام ما فکر می‌کند که مشکلات کشور با تفکر و سیستم غربی حل خواهد شد و علت این الگوگیری موفقیت کشورهای غربی در یک دوره خاص بود.

وی با اشاره به اینکه نگاه غربگرایانه نظریه‌های اسلامی و اقتصادی و دینی را کنار می‌گذارد، عنوان کرد: تفاوت دین اسلام با ادیان دیگر در اجتماعی بودن آن است و انسان با حضور و فعالیت در اجتماع تعریف می‌شود.

بصیری ادامه داد: در دوره‌های مختلف تاریخی، دو تفکر اسلامی و غربی بابهم رقابت کرده‌اند یا باهم تعامل داشتند یا مقابل هم ایستادند.

وی اضافه کرد: به دلیل تعریف نادرست ما از اسلام ناب، تجددگرایی طی سال‌های اخیر مقابل این اسلام قرار گرفته است، در صورتی که برای تشکیل حکومت دینی و تبیین اخلاق دینی 124 هزار پیلامبر 12 امام آمدند.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور تصریح کرد: غربگرایی به وسیله تغذیه فکری و مالی از سوی استکبار جهانی حمایت می‌شود و انتقال تفکر غربی توسط رسانه‌ها به مردم انجام شده است.

وی گفت: غرب اخلاق را در مقابل دین قرار می‌دهد؛ در صورتی که اسلام همه مباحث را در تقوا دانسته و حجاب، حیا و رعایت اخلاق اسلامی را برای ایجاد آزادی و آرامش روانی جامعه می‌خواهد.

وی با انتقاد از اینکه فقط پرورش قارچ و حوزه‌های کشاورزی به معنای اقتصاد مقاومتی نیست، گفت: ما چهارمین کشور دارنده طلا و جواهر در خانه هستیم؛ سالانه 10 هزار میلیارد تومان صرف سیگار کشیدن کرده و 6 هزارمیلیارد تومان برای درمان بیماری سیگاری‌ها می‌کنیم.

بصیری با اشاره به آسیب‌های حوزه اقتصادی عنوان کرد: متاسفانه سالانه 35 هزار عمل زیبایی به مبلغ 7 هزار میلیارد تومان در کشور انجام می‌شود و رتبه اول این موضوع را در دنیا داریم و 850 هزار میلیارد تومان نقدینگی یعنی طلا و جواهر در خانواده‌ها وجود دارد.

وی تاکید کرد: ما دوبرابر بودجه نفت زباله تولید کرده و پنج برابر کشورهای دنیا بنزین مصرف می‌کنیم، این موارد اقتصاد مقاومتی را زیر سوال می‌برد.

این مسئول ادامه داد: اقتصاد مقاومتی یعنی از طریق رسانه مردم و جامعه را متوجه این ضررها کنیم و ضعف‌ها را مطرح کنیم تا مانع آسیب‌ها در آینده کشور شویم.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی تربیت خانواده برای اقتصاد آینده کشور؛ بنابراین رسانه انقلابی باید در این حوزه‌ها موثر وارد شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در پایان گفت: اقتصاد مقاومتی کار و اشتغال را در جایگاه اول برای مرد خانواده به عنوان سرپرست می‌داند در صورتی که نگاه غربی با به کار گرفتن بانوان در کارها و پرداخت هزینه‌های پایین و دور کردن زنان از جایگاه خانواده، زمینه مشکلات خانواده‌ها را افزایش می‌دهد و نگاه لیبرالی به حوزه اقتصاد و خانواده شکل می‌گیرد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.