روند رای گیری از نمایندگان برای کابینه
چهار شنبه 27 تیر 1397

رنجبرزاده عنوان کرد:

روند رای گیری از نمایندگان برای کابینه/ هنگام شمارش آرا نمایندگانی از 3 فراکسیون حضورداشتند/ آراء مخدوش هم حساب می کردیم "بیطرف" رای نمی‌آورد

روند رای گیری از نمایندگان برای کابینه/ هنگام شمارش آرا نمایندگانی از 3 فراکسیون حضورداشتند/ آراء مخدوش هم حساب می کردیم"بیطرف" رای نمی‌آورد
کد خبر: 264458/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/06/05 ساعت: 10:20 AM


اکبر رنجبرزاده گفت: ادعاهایی مبنی بر مخدوش کردن آراء از اساس صحت ندارد و آقای صادقی که حضور نداشتند چطور این حرف‌ها را می‌زنند؛ هیچ شائبه‌ای در این زمینه وجود ندارد و این اظهارات هم واقعیت ندارد.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین،اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص ادعای محمود صادقی نماینده تهران، مبنی بر "خط زدن تعدادی از آراء بیطرف در مجلس" اظهار داشت: آقای صادقی شدید علاقه‌مند بود که آقای بیطرف رای بیاورد و بر اساس علایق و سلایق خود صحبت می‌کند، اگر ما رای نمایندگان را بپذیریم، نباید به نتیجه آن اعتراض کنیم.

 

وی افزود: بعد از بازشماری مجدد آراء آقای آخوندی که مشخص شد تعداد 10 رای از آراء کم شده بود و آن‌ هم در نه در شمارش که در انتقال نوشتاری کم نوشته شده بود، آقایان لیست امید به آراء آقای بیطرف معترض شدند و آقای پزشکیان هم به عنوان رئیس جلسه اجازه بازشماری آراء را داد.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: اعضای فراکسیون امید، آقایان فتحی، نجفی و هاشم‌زایی را به عنوان معتمدین خود برای شمارش مجدد معرفی کردند؛ روز یکشنبه که نتایج اعلام شد، آراء 48 ساعت بعد یعنی روز سه‌شنبه شمارش شد.

 

روند رای گیری از نمایندگان برای کابینه/ هنگام شمارش آرا نمایندگانی از 3 فراکسیون حضورداشتند/ آراء مخدوش هم حساب می کردیم "بیطرف" رای نمی‌آورد

رنجبرزاده تصریح کرد: در صحن علنی مجلس شش میز برای رای‌گیری در نظر گرفته شده بود و برای جلوگیری از به وجود آمدن هر گونه شائبه، در هر میز یک کارمند مجلس حضور داشت که خودکار بدست رای‌ها را علامت میزد، سه نماینده هم از سه فراکسیون اصلی مجلس تا پایان رای شماری بر سر میزها مستقر بودند، دوربین‌ها هم بالای سر نمایندگان فیلم‌برداری می‌کردند و ما هم به عنوان اعضای هیئت رئیسه مرتب بر روند شمارش آراء نظارت داشتیم.

 

وی ادامه داد: هیچ کس اجازه همراه داشتن خودکار بر سر میزها را نداشت جز آن یک کارمند مجلس و ما هیچگونه مشکلی در هنگام شمارش آراء نداشتیم.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس عنوان کرد: از بین تمام 288 رای، کمیته داورانِ شمارش 6 مورد را تشخیص دادند که این آراء مخدوش است، یعنی هم مقابل موافق علامت‌ زده شده هم مقابل مخالف، بدون اینکه توضیحی ارائه داده باشند، اگر نمایندگان توضیح می‌دادند آراء باطله و مخدوش اعلام نمی‌شد ولی چون هیچ توضیحی در این برگه‌ها نبود، این 6 رای مخدوش اعلام شد.

 

رنجبرزاده اظهار داشت: حتی اگر این آراء باطله و مخدوش نبود هم باز آرای آقای بیطرف به 139 رای می‌رسید و ایشان رای نمی‌آوردند، لذا نمایندگان فراکسیون امیدکه در بازشماری حضور داشتند -البته آقای هاشم‌زایی از اواسط کار کنار کشید و گفت همین دو بزرگوار کافی هستند- گفتند که تحت هیچ شرایطی آقای بیطرف رای نمی‌آورد.

 

وی گفت: این ایجاد شائبه، یک نوع تضعیف نمایندگان مجلس و ایجاد بی‌اعتمادی نسبت به نمایندگان است و من از زبان نمایندگان فراکسیون امید که در بازشماری حاضر بودند نقل می‌کنم که گفتند حتی اگر آراء مخدوش هم صحیح بود باز هم آقای بیطرف رای نمی‌آورد.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس در پایان گفت: ادعاهایی مبنی بر مخدوش کردن آراء از اساس صحت ندارد و آقای صادقی که حضور نداشتند چطور این حرف‌ها را می‌زنند؛ هیچ شائبه‌ای در این زمینه وجود ندارد و این اظهارات هم واقعیت ندارد.

 

انتهای پیام/1404منبع خبر : دانا

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.