بیان حقیقت در قاب یک عکس از مهمترین شاخصه‌های عکاس خبری است
شنبه 2 تیر 1397

عکاس قزوینی:

بیان حقیقت در قاب یک عکس از مهمترین شاخصه‌های عکاس خبری است

بیان حقیقت در قاب یک عکس از مهمترین شاخصه‌های عکاس خبری است
کد خبر: 263104/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/05/29 ساعت: 9:02 AM


عکاس قزوینی گفت: دینداری، متعهد بودن به انقلاب اسلامی و همچنین بیان حقیقت در یک عکس یکی از مهمترین شاخصه های یک عکاس خبری است.به گزارش سرویس فرهنگ و هنر  صبح قزوین؛ ابوالفضل سلیمی، عکاس پایگاه خبری صبح قزوین با اشاره به اینکه تعهد و واقع گرایی لازمه یک عکاس متعهد است، اظهار کرد: عکاس متعهد، از سیاه نمایی و بیان صرف سیاهی در جامعه پرهیز خواهد کرد و سعی میکند در کنار تلخی‌ها تصاویر مفید و واقعیت گرایانه را به جامعه نشان دهد.

وی در پاسخ به این سوال که چه عکسی، عکس خوب تلقی می‌شود، افزود: عکسی که چارچوب و ویژگی‌های مهم یک اتفاق را با به کارگیری قواعد و فنون عکاسی حرفه ای در یک لحظه ثبت کند یک عکس خوب معرفی می‌شود.

سلیمی ادامه داد: به عنوان مثال در یک افتتاحیه لحظه افتتاح بسیار مهم است و در یک بازدید نه تنها خود بازدید کننده بلکه مکان، اشیاء و دیگر عواملی که در آن مکان حضور دارند بسیار مهم است و در کنار همدیگر این عوامل چیدن هنر یک عکاس خبری خوب است.

وی با اشاره به وضعیت عکاسان قزوینی بیان کرد: قزوین پیشینه خوبی در پرورش عکاسان خبری در کشور دارد و هم اکنون نام این عزیزان در ابتدای لیست عکاسان خبری آورده می‌شود؛ اما امروز وضعیت به گونه‌ای دیگر شده و در اغلب نشریات و هفته نامه‌ها و روزنامه ها از عکاس استفاده نمیشود بلکه تلفن های همراه، با قاب های دارای ایراد جای دوربین های عکاسی را گرفته و نقش عکاس روز به روز کمرنگ می شود.

این عکاس خبری استان اضافه کرد: اهمیت ندادن به کار عکاسان خبری، محدود کردن، بی احترامی های مکرر، استفاده از افراد غیرمتخصص در بحث عکاسی خبری، عدم وجود بیمه عکاسان خبری، عدم بیمه تجهیزات عکاسی وصول نشدن مطالبات گوشه ای از دغدغه‌های عکاسان خبری است.

وی در پایان یادآور شد: خانه مطبوعات می‌تواند با راه انداختن مجمع عکاسان خبری در زیر مجموعه خود، داشتن یک نماینده از عکاسان خبری در اعضای خانه مطبوعات و همچنین تصویب نرخ مشخص و واحد برای فروش تصاویر برای نشریات مختلف کمک کوچکی به عکاسان خبری یا همان سنگربانان بی سنگر کند.
انتهای پیام/2002منبع خبر : قزوین خبر

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.