اصلاح طلبان گرفتار بین اعتمادسازی-ستیزه جویی با نظام
دو شنبه 4 تیر 1397

یادداشت؛

اصلاح طلبان گرفتار بین اعتمادسازی-ستیزه جویی با نظام

اصلاح طلبان گرفتار بین اعتمادسازی-ستیزه جویی با نظام
کد خبر: 262669/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/05/26 ساعت: 11:20 AM


اگر چه سران اصلاحات جرات و جسارت علنی و رسمی نسبت به پذیرش اشتباهات خود و جریان متبوع علیه نظام در فتنه 1388 را نداشتند.اما عقلای آنان تلاش کردند امر اعتماد سازی و بازگشت به چهارچوب را دنبال کنند.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، عبدالله گنجی در کانال تلگرامی خود نوشت:

اگر چه سران اصلاحات جرات و جسارت علنی و رسمی  نسبت به پذیرش اشتباهات خود و جریان متبوع علیه نظام- نه احمدی نژاد- در فتنه 1388 را نداشتند.اما عقلای آنان با زبان بی زبانی تلاش کردند امر اعتماد سازی و بازگشت به چهارچوب را دنبال نمایند.از در خواست گذشتن از اشتباهات و گفتگو سخن گفتند و به مشارکت حداکثری در چهار چوب نظام کمک کردند.
اما به نظر می رسد در چند ماه گذشته نحله هایی از این جریان ،دیده شدن را منوط به شنای خلاف  در رود خانه  کرده اند و در مقابل راهبرد اعتماد سازی عقلا،ستیزه جویی با نظام را به صورت شفاف دنبال می نمایند و در تراز "رهبر فعال" اپوزیسیون ،خودنمایی می کنند.


از داخلی‌هایشان تاج زاده را می توان محوری ترین عنصر در تبدیل اعتماد سازی به ستیزه جویی ذکر نمود که ماحصل مشی و رفتار او ،احیا و به روزرسانی خاطره فتنه 1388 برای حاکمیت و نیروهای مو من به انقلاب اسلامی است.بدون تردید مواضع امثال ایشان یکی از علل و موانع پرداختن به مساله حصر در یک فضای آرام و غیر طلبکارانه است.


در جریان اصلاحات  افراد با هوشی هستند که فهمیده اند باید مبارزه  ومعارضه با نظام را با هماورد خوانی رقیب مستتر کرد اما اهداف و شاخص های مورد هجوم نشان می دهد که موضوع مربوط به نظام است نه جریان.


اما امثال جناب تاج زاده این ملاحظه را هم رعایت نمی کنند(شاید حقد وکینه باعث می شود از دستشان  در برود)
لذا بر مواجهه مستقیم با نظام -حتی در کوچکترین مسائل - اصرار و اصلاح طلبان را از نظام دور نشان می دهند.
شاید بهتر باشد به منظور پیشگیری از باز تولید  چالش  و دوری از امکان باز تولید"سوژه های امنیتی" ،عقلای اعتماد ساز جریان ،دست به کنترل از درون بزنند.


انتهای پیام/1404منبع خبر : مشرق

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.