راه‌اندازی استخر پرورش ماهي با تسهیلات بسیج‌سازندگی
دو شنبه 28 خرداد 1397

کارآفرین قزوینی مطرح کرد

راه‌اندازی استخر پرورش ماهي با تسهیلات بسیج‌سازندگی/ برای 9 نفر اشتغالزایی شد

راه‌اندازی استخر پرورش ماهي با تسهیلات بسیج‌سازندگی/ برای 9 نفر اشتغالزایی شد
کد خبر: 261139/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/05/18 ساعت: 11:29 AM


کارآفرین قزوینی بیان کرد: من سرمايه اي براي راه اندازي استخر پرورش ماهي نداشتم؛ اما با دريافت وام از بسيج سازندگي توانستم استخر آبياري باغ را گسترش داده و به استخر دو منظوره تبديل كنم.سجاد رحماني جوان 23 ساله قزويني كه در شهرستان تاكستان استان قزوين زندگي مي‌كند، توانسته با راه اندازي كسب و كاري براي خود به طور ميانگين ماهان 10 تا 12 ميليون تومان درآمد كسب كند.

اين جوان كارآفرين در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعیصبح قزوین گفت: در سن 20 سالگي دانشجو بودم و كاري نداشتم و در باغ پدر خود كار مي‌كردم تا اينكه در پايگاه مقاومت بسيج با وام‌هاي اقتصاد مقاومتي سازمان بسيج سازندگي آشنا شدم و از آنجا كه در باغ پدرم استخري كوچك براي آبياري داشتيم، به فكر پرورش ماهي در اين استخر افتادم.

وي عنوان كرد: من سرمايه اي براي راه اندازي استخر پرورش ماهي نداشتم؛ اما با دريافت وام از بسيج سازندگي توانستم استخر آبياري باغ را گسترش داده و به استخر دو منظوره تبديل كنم.

اين جوان کارآفرین بيان كرد: در اين استخر به دليل آنكه هم براي آبياري است و هم براي پرورش ماهي، تنها يك دوره مي توان در سال ماهي پرورش داد.

وي در ادامه گفت: در دوره اول 3000 ماهي تهيه كردم و پرورش دادم، در اين دوره به دليل اينكه بي تجربه بودم نتوانستم نسبت به حالا سودي مناسب كسب كنم و تنها 8 ميليون تومان سود خالص بدست آوردم.

رحماني بيان كرد: در يك دوره 10000 ماهي زير يك گرم تهيه كردم كه اين كار باعث مي‌شود تا سود بيشتري كسب كنم و با فروش اين 100 هزار ماهي مبلغي بالغ بر 130 ميليون تومان درآمد كسب كردم كه از اين مبلغ حدود 60 ميليون تومان هزينه و 70 ميليون تومان سود خالص است.

وي اذعان کرد: هم اکنون توانسته ام براي 3 نفر به صورت مستقيم و براي 4 تا 6 نفر به صورت غيرمستقيم اشتغال ايجاد كرده ام.

اين كارآفرين قزوینی گفت: از آب استخر نه تنها باغ خود بلكه با شهرداري منطقه قراردادي بسته شده تا از اين آب، باغ هاي شهرداري نيز آبياري شود.

رحماني گفت: از اداره اي پيشنهاد كار داشتم، اما قبول نكردم چرا كه رهبر معظم انقلاب تاكيد بر طرح‌هاي اقتصاد مقاومتي و خوداشتغالي دارد، عمل كنم و همچنين نمي‌توانم در اداره اي به طور ميانگين ده تا دوازده ميليون تومان دستمزد بگيرم.

وي در پايان گفت: جواناني مثل من اين روزها نبايد به دنبال كار اداري باشند و بايد خود اشتغالزايي کرده و نيازهاي خود را برطرف و به اقتصاد كشور نيز كمك كنند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.