بزرگداشت میلاد امام رضا(ع) و سالگرد شهادت "شهید بابایی" برگز
دو شنبه 26 آذر 1397

به همت بسیج هنرمندان قزوین؛

بزرگداشت میلاد امام رضا(ع) و سالگرد شهادت "شهید بابایی" برگزار شد

بزرگداشت میلاد امام رضا(ع) و سالگرد شهادت"شهید بابایی" برگزار شد
کد خبر: 260651/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/05/15 ساعت: 2:00 PM


به همت بسیج هنرمندان قزوین بزرگداشت میلاد امام رضا(ع) و سالگرد شهادت "شهید بابایی" برگزار شد.به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ بزرگداشت میلاد امام رضا(ع) و سالگرد شهادت "شهید بابایی " عصر روز (جمعه) در گلزار شهدای استان قزوین برگزار شد.

در این مراسم محمدعلی حضرتی مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین در مورد مفهوم شهادت گفت: این موضوع مربوط به چند دهه آخر نیست و ادبیات دفاع مقدس این موضوعات را باز آفرینی کرده و در واقع مفهوم شهادت ازادبیات کهن وجود داشته است.

وی در ادامه اذعان کرد: در دوران دفاع مقدس بسیاری از شهدا توجه ویژه ای به بشارتی که شهدای پیشگام به آنها می‌دادند، داشتند و همین توجه باعث حرکت و جوش و خروش آنها به سمت شهادت می‌شد.

این رزمنده دفاع مقدس اظهار کرد: شوق پرواز در میان شهدای ما وجود داشت و به طور ویژه در شهید بابایی نمود پیدا کرد و این نوع احساس در میان شاعران نیز وجود دارد.

حضرتی ابراز کرد: رزمنده ای که به دنبال شهادت است، تلاش می‌کند خود را در میان شهدا تصور کند، بنابراین به دنبال اهداف و رسالت‌های هدا حرکت می‌کند.

وی بیان کرد: هر انسانی نمی‌تواند به مقام شهادت برسد و فقط افرادی مانند شهید بابایی می‌توانند با نگاه به کعبه نیت شهادت کنند و به وصال برسند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.