اولین نمایشگاه هنرهای دستی مادربزرگ‌ها برگزار شد+تصاویر
سه شبه 3 مهر 1397

ویژه سالمندان استان قزوین؛

اولین نمایشگاه هنرهای دستی مادربزرگ‌ها برگزار شد+تصاویر

اولین نمایشگاه هنرهای دستی مادربزرگ‌ها برگزار شد+تصاویر
کد خبر: 259354/ کدخبرنگار : 7/ تاریخ انتشار: 1396/05/08 ساعت: 9:54 AM


"چرخِ فلک" اولین نمایشگاه استان قزوین در حوزه سالمندان بود که با محوریت توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی برگزار شد.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ اولین نمایشگاه نقاشی و هنرهای دستی مادربزرگ‌ها ویژه سالمندان استان قزوین در نگارخانه استاد محصص در اداره ارشاد قزوین برگزار شد.

این نمایشگاه با نام "چرخِ فلک" در تاریخ 18 تیرماه افتتاح شد و تا 31 تیرماه برای بازدید علاقه‌مندان دایر بود.

علی صفری، مجری برگزاری نمایشگاه "چرخِ فلک" در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ اظهار کرد: "چرخِ فلک" اولین نمایشگاه استان قزوین در حوزه سالمندان بود که با محوریت توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی برگزار شد.

وی در ادامه افزود: مادرانی که به سن سالمندی می‌رسند امید و انگیزه آنها برای انجام فعالیت‌های هنری کاهش می‌یابد در صورتی که با خلاقیت و ایجاد انگیزه، همین سن می‌تواند آغازی برای شروع دوباره زندگی آنها قرار بگیرد.

مدیر مرکز سالمندان "آرام"ادامه داد: اولین نمایشگاه نقاشی و هنرهای دستی مادربزرگ‌های استان قزوین با مشارکت مراکز روزانه آموزشی و توانبخشی سالمندان "هاتف" و "مهرپویا" کار خود را شروع کرد.

وی عنوان کرد: از هر مرکز سالمندی 30 شرکت کننده در این نمایشگاه حضور یافته اند که به صورت جامع از سه مرکز آرام، هاتف و مهرپویا 90 نفر در نمایشگاه "چرخِ فلک" شرکت کرده اند.

این مسئول گفت: وقتی این افراد برای ثبت نام حضور پیدا می‌کنند دارای کد معلولیت هستند، معلولیت آن‌ها می‌تواند بینایی، شنوایی، جسمی و کاردرمانی باشد در این‌جا هدف توانبخشی است و ما مربی‌های هنر را برای این افراد درنظر می‌گیریم.

وی افزود: ما شرکت کننده‌هایی داریم که سکته‌ای شدید هستند‌ و توانایی انجام کاری را ندارند اما پس از چندماه توانسته‌اند کارهای ارزشمندی را ارائه دهند و معیار انتخاب ما نیز همین بود که امید و انگیزه ایجاد کنیم.

مدیر مرکز سالمندان "آرام"در ادامه بیان کرد: وقتی سن فرد از 60 می‌گذرد امید و انگیزه ادامه زندگی را از دست می‌دهد و گمان می‌‌کند زندگی به پایان رسیده است، به همین دلیل سن افراد شرکت کننده 60 به بالا است.

صفری درباره آثار ارائه شده در نمایشگاه "چرخِ فلک" گفت: در این نمایشگاه آثاری همچون تابلوهای نقاشی، کار روی بوم، شمع سازی، بافتنی، ترشی و کارهایی که با نمد ساخته شده اند برای بازدید کنندگان ارائه شد.

وی اضافه کرد: آثار ارائه شده در نمایشگاه قابل فروش بودند و هزینه بدست آمده از فروش آنها صرف تأمین هزنیه‌های خرید مجدد مواد اولیه برای خلق دوباره این آثار می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: برای ایجاد امید و انگیزه سالمندانی که در این مرکز شرکت می‌کنند امکاناتی همچون صبحانه، ناهار، عصرانه، فیزیوتراپی، گفتاردرمانی، آب درمانی، سفرهای سیاحتی درنظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: استقبال مردم استان قزوین از این نمایشگاه خوب بود و باعث ایجاد قوت قلب و انگیزه بیشتری برای مادربزرگ‌ها شد و حتما برگزاری چنین نمایشگاه هایی در استان قزوین ادامه خواهد داشت.

مدیر مرکز سالمندان " آرام" تاکید کرد: از کمک‌های سازمان بهزیستی که ما را در اجرای چنین فعالیت‌هایی حمایت می‌کنند، قدردانی داریم؛ تنها مشکل مراکز بهزیستی عدم وجود مکانی مناسب برای برگزاری این طرح است.

انتهای پیام/3009با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.