محدودیتی برای تشکیل شورای حل اختلاف ویژه اصحاب رسانه نداریم
شنبه 4 اسفند 1397

رئیس کل دادگستری استان قزوین:

محدودیتی برای تشکیل شورای حل اختلاف ویژه اصحاب رسانه نداریم

محدودیتی برای تشکیل شورای حل اختلاف ویژه اصحاب رسانه نداریم
کد خبر: 254663/ کدخبرنگار : 7/ تاریخ انتشار: 1396/04/13 ساعت: 5:12 PM


رئیس کل دادگستری استان قزوین در دیدار با اعضای بسیج رسانه استان بیان کرد: محدودیتی برای تشکیل شورای حل اختلاف در حوزه رسانه‌ها نداریم و این اختلاف مربوط به عدم وحدت بین اصحاب رسانه بوده است.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ جمال انصاری رئیس کل دادگستری قزوین ظهر امروز(سه شنبه) در دیدار رئیس و اعضای شورای همفکری سازمان بسیج رسانه با مدیرکل دادگستری قزوین به مناسبت هفته قوه قضائیه در دادگستری اظهار کرد: اصحاب رسانه فارغ از هر تعلقی در مسیر خدمت به مردم و تنویر افکار عمومی گام برمی‌دارند.

وی در ادامه افزود: ممکن است ما در بین اصحاب رسانه عده‌ای را ببینیم که به صورت نامتعارف در حال فعالیت هستند؛ اما رسانه‌هایی که با محوریت سازمان بسیج رسانه در حال فعالیت هستند با چشم انداز ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های انقلاب خدمت می‌کنند.

این مسئول ابراز کرد: حجم فعالیت‌های قوه قضاییه سنگین است و اغلب کارهای ما به صورت پنهایی انجام می‌شود؛ زیرا فضای جامعه تحمل سختی‌ها این حوزه را ندارد و برای اینکه در اذهان عمومی نسبت به وضعیت جامعه تخریب نشود، بسیاری از اتفاقات اطلاع رسانی نمی‌شود.

وی عنوان کرد: چندسالی است که مرکز رسانه ای قوه قضاییه راه اندازی شده است؛ اما سازماندهی دقیقی ندارد زیرا هنوز نتوانسته به حداقل‌های مورد انتظار اصحاب رسانه پاسخ دهید و یکی از دلایل آن نیز احتیاط‌هایی است که در برخی فضاها با آن روبرو هستیم.

انصاری با بیان اینکه انتشار اخبار باید به گونه ای باشد که کمترین آسیب به جامعه منتقل شود، تصریح کرد: قوه قضاییه با همکاری اصحاب رسانه می‌تواند نقش ارزشمندی در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی داشته باشد و به تنهایی توان اثرگذاری ندارد.

وی بیان کرد: حوزه فناوری در قوه قضاییه در حال توسعه اقدامات خدمات رسانی خود به مردم است تا مراجعت مردمی کاهش یابد و شرایط سوءاستفاده در این فضا از بین رود.

این مسئول قضایی یادآور شد: در حوزه دادگاه‌های خانواده امکان رسانه‌ای کردن بیشتر مسائل وجود ندارد و ما نیازمند کار مشاوره‌ای هستیم و باید سازمان‌هایی در این حوزه به کمک دستگاه قضا بیایند؛ اما متاسفانه این موضوع را اولویت خود نمی‌دانند.

وی با بیان اینکه باید تهدید و توهین به حوزه مطبوعات را کاهش دهیم، تصریح کرد: محدودیتی برای تشکیل شورای حل اختلاف در حوزه رسانه‌ها نداریم و این اختلاف مربوط به عدم وحدت بین اصحاب رسانه بوده است.

این مسئول ادامه داد: شورای حل اختلاف باید از بنده خود رسانه‌ها تشکیل شود تا موضوع دادگاه و حکم قضایی پیش کشیده نشود، خوشبختانه ما جزو استان‌هایی هستیم که کمترین اصطحکاک و برخورد را با اصحاب رسانه داشته ایم.

وی تاکید کرد: هدف قوه قضاییه افزایش کار فرهنگی در حوزه آسیب‌های اجتماعی است و باید آستانه تحمل مردم افزایش یابد تا شاید کاهش مراجعات قضایی باشیم و این موضوع با کمک اصحاب رسانه به خوبی انجام می‌شود.
انتهای پیام/2002با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.