بزرگترین واحد تولید خاک پوششی راه اندازی شد
دو شنبه 21 آبان 1397

در شهرستان آبیک؛

بزرگترین واحد تولید خاک پوششی راه اندازی شد

بزرگترین واحد تولید خاک پوششی راه اندازی شد
کد خبر: 253132/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/04/04 ساعت: 9:38 AM


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبیک از فعالیت اولین و بزرگترین کارخانه تولید خاک پوششی کشور در این شهرستان خبر داد.به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین؛ بیژن لطفی، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان آبیک اظهار کرد: اولین و بزرگترین کارخانه تولید خاک پوششی کشور در شهرستان آبیک راه اندازی شد.

وی افزود: این کارخانه قادر است سالانه ۳۰ هزار متر مکعب خاک پوششی تولید کند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان آبیک تشریح کرد: یکی از محدودیت های تولید قارچ خوراکی در کشور؛ عدم دسترسی به خاک پوششی مناسب است که خوشبختانه با تاسیس این کارخانه، تولید آن به روش کاملا مکانیزه و با بکارگیری بخار آب و بدون استفاده از هیچ گونه مواد شیمیایی انجام می شود که گام بزرگی برای توسعه صنعت قارچ در کشور است.

لطفی اضافه کرد: این کارخانه که طی یک روند مطالعاتی هشت ساله در داخل و خارج کشور و با بهره گیری از توان و ظرفیت علمی متخصصان و نخبگان داخلی طراحی و تاسیس شده است، توانسته زمینه اشتغال برای ۳۵ نفر بصورت مستقیم و ۵۰ الی ۶۰ نفر بصورت غیر مستقیم در منطقه را فراهم کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در صورت توسعه ظرفیت این کارخانه تولید خاک پوششی در فاز بعدی که ۱۲۰ هزار متر مکعب است زمینه و بستر اشتغال تعداد زیادی از جوانان منطقه در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال است فراهم و بخش زیادی از نیازهای صنعت قارچ کشور تامین خواهد شد.
انتهای پیام/2002


منبع خبر : نگاه آبیک

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.