دوازدهمین نمایشگاه "کتاب قرآنی" با حضور ۴۰ ناشر آغاز به کار
دو شنبه 26 آذر 1397

با حضور مسئولان استانی و کشوری در قزوین؛

دوازدهمین نمایشگاه "کتاب قرآنی" با حضور ۴۰ ناشر آغاز به کار کرد

دوازدهمین نمایشگاه"کتاب قرآنی" با حضور ۴۰ ناشر آغاز به کار کرد
کد خبر: 252267/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/03/29 ساعت: 11:11 AM


دوازدهمین نمایشگاه کتاب قرآنی در ۴۲ غرفه با حضور ۴۰ ناشر قرآنی تا سوم تیرماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی قزوین برای بازدید عموم دایر استبه گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ دوازدهمین نمایشگاه "کتاب قرآنی" روز گذشته(یکشنبه) در نمایشگاه بین المللی استان قزوین با حضور حجت الاسلام محمدرضا حشمتی معاون عترت و قرآن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت الله عابدینی امام جمعه قزوین، فرسدون همتی استاندار قزوین، اسکندری نژاد مدیرکل ارشاد و مدیران استانی آغاز به کار کرد.

حجت الاسلام محمدرضا حشمتی معاون عترت و قرآن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم اظهار داشت: نفس انسان هم بدی دارد و هم خوبی و افرادی رستگار می‌شوند که پاکی و طهارت معنوی را دنبال کنند.

وی بیان کرد: قرآن راه پاکی را به انسان‌ها می‌آموزد و دستورالعمل خوبی‌ها را دارد و اگر کسی به این کتاب آسمانی دست یابد و به آن عمل کند هرگز راه را گم نخواهد کرد.

این مسئول گفت: حتی قصه‌های قرآنی برای سنین مختلف شنیدنی و آموزنده است و برای هدایت انسان‌ها آمده تا به بیراهه نروند،  همه موظفیم به عنوان خادمان قرآنی، آیات الهی را برای مردم تلاوت کنیم وآنها را به آشنایی، انس و عمل به قرآن دعوت کنیم تا راه پاکی در اجتماع هموار شود.

معاون عترت و قرآن وزارت فرهنگ گفت: جامعه امروز نیازمند گفتمان قرآنی است و روحانیون باید تلاش کنند تا معارف دینی و قرآنی در شئون مختلف جامعه بیشتر ترویج شود.

حشمتی یادآورشد: با ناپاکی نمی‌توان سراغ قرآن رفت؛ لذا آنها که دوستدار قرآن هستند باید با نیت و جسم پاک و طهارت و نیز عمل به آموزه های دینی با این کتاب آسمانی انس بگیرند.

وی ابراز کرد: کسی که شک و تردید، گمراهی و ضلالت دارد نمی تواند مبلغ قرآن باشد و تنها راه تاثیرگذاری قرآن داشتن طهارت نفس و نیت خالص است.

حشمتی اضافه کرد: تلاوت آیات الهی کاری ارزشمند است که باید در جامعه ترویج شود و در مجالس دینی ما لازم است با تعلیم حکمت و کتاب قرآنی در این مسیر گام برداریم.

وی بیان کرد: قرآن برای همه مردم پیام سعادت دارد و ما نیز باید آن را برای همه تلاوت کنیم و بدانیم پیام قرآن برای افراد خاص، لباس و مسئولیت خاص و سن خاصی نیست اما هر کس با دیدگاه و توان و فرهنگ خود از آن برداشتی دارد ولی ما حق نداریم مردم را جدا کنیم.

معاون عترت و قرآن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآورشد: متاسفانه اطلاعات مردم ما از سند ۲۰۳۰ بیشتر از قرآن است و این شاید به دلیل کوتاهی ما روحانیون است که از این سند بیشتر از قرآن گفته ایم.

وی اظهارداشت: معارف قرآنی در جامعه کمتر از سند ۲۰۳۰ تبلیغ شده اما باید بدانیم در آخرت از ۲۰۳۰ نمی پرسند و باید در برابر سوالات معارف دینی و قرآنی بازخواست شویم و پاسخگو باشیم.

حشمتی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اهتمام جدی دارد تا با ابزار هنر و استفاده از فضای مجازی قرآن را فراگیر کند و در این راستا برای تامین محتوی برنامه ریزی کرده است.

وی اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان با برپایی نمایشگاههای قرآنی و جشن رمضان زمینه بازگشت به خویشتن را مهیا کرده ایم لذا انتظار داریم بندگان مومن خدا فقط در جلد و خوشنویسی و تهذیب قرآن متوقف نشوند بلکه در آیات الهی تعمق کنند.

در ادامه معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه استاندار، نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی و معاون سیاسی امنیتی استانداری از قسمت‌های مختلف نمایشگاه دیدن کردند.

دوازدهمین نمایشگاه کتاب قرآنی در ۴۲ غرفه با حضور ۴۰ ناشر قرآنی تا سوم تیرماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی قزوین برای بازدید عموم دایر است و علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت ۱۹ تا ۲۴ از آن دیدن کنند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.