سکوت مصلحتی، تنها پاسخ روزنامه های دولتی به رای سنای آمریکا+
شنبه 1 اردیبهشت 1397

روزنامه های خاموش؛

سکوت مصلحتی، تنها پاسخ روزنامه های دولتی به رای سنای آمریکا+ عکس

سکوت مصلحتی، تنها پاسخ روزنامه های دولتی به رای سنای آمریکا+ عکس
کد خبر: 252030/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/03/28 ساعت: 11:39 AM


سکوت مصلحتی روزنامه های دولتی، به عدم صداقت و عدم همپای مردمی بودن آن ها بیش از پیش مهر تایید می زند.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، بدون شک همه به خاطر داریم که شب توافق برجام، موافقین و همسویان با دولت جشن برجامی را در سراسر کشور با رقص و پایکوبی و بزن و بکوب های خیابانی بپا داشتند و نقل مجالس و محافلشان تبریک قدم نو رسیده ای بوده که به قولی نیامده خوش یمن شد و ویران را به ایران تبدیل کرد!

همچنین قول و قرارهای بالمـرّه حذف تمام تحریم ها از لحظه توافق برجام را نیز به یاد داریم و از قضا شاهد مانور رژه برجام بر تیترهای روزنامه های همسوی با دولت که گاهی با کنایه های صریح به منتقدین دولت، دلواپسان را به خوش بینی و دوری از رشک دعوت می کردند نیز بوده ایم.

ولیکن این شادی و پایکوبی و تبریک و نقل و نبات تعارف کردن ها به نیم روز نرسیده رنگ باخت و طرف 1+5 در روز پس از شب توافق، تحریم های جدی و تازه ای را برای ایران تصویب کرد و نهال تازه کاشته و به خاک ننشسته برجام را در نطفه خفه کرد تا هوای ریشه دواندن و جوانه زدن به کله اش نزند!

با این حال باز دولت و کابینه اش پشت هر تریبون دم از گشایش های برجام، پهن شدن سفره مردم، کاهش رکود بازار و آفتاب درخشنده تر از گذشته به برکت برجام را جار می زدند.

زمان گذشت و در جشن یکسالگی برجام دیگر نه گوش خیابان ها از بوق و کرناهای رجز خوانی کر شده بود، نه رقص آدمی و رقص نور در شهر بر پا بود و نه دیگر تیتر روزنامه رنگ و لعاب پیروزی برکت بخش برجام را تیتر کرده بودند که درچشم مردم فرو کنند!

و باز گذشت تا اینکه در همین یکی دو روز اخیر مجلس سنای آمریکا با دادن رای قاطع تصمیم به اعمال تحریم هایی بر علیه ایران گرفت که نه تنها موارد تحریمی گذشته را داراست بلکه با اعمال نفوذ می تواند شدت تحریم ها را نیز افزایش دهد!

و این در حالی است که این عمل دقیقا با بندهای 26 و 29 برجام و بندهایی از پیوست به قطعنامه 2231 که صریحا بیان می کند تحریم های تعلیقی به هیچ وجه نباید تحت عناوین دیگر بازگردانده شود نیز مغایرت دارد.

اینکه دولت آیا قرار است همان سیاست فشار توئیتری را در قبال چنین عمل بی شرمانه ای اتخاذ کند و یا اینکه با پاسخی در خور ملت ایران را بصورت قاطعانه وارد عمل خواهد شد یا خیر را خواهیم دید.

ولی انتظار می رود که رسانه ها و روزنامه ها در انتقاد به این ظلم آشکار که نه تنها کشور ایران بلکه دیگر کشورهای اسلامی را مورد هدف قرار می دهد موضع خود را مشخص کنند.

در این میان رسانه هایی نیز بودند که با بی تفاوتی تمام از اقدام وقیحانه سنای آمریکا چشم پوشی کردند و صراحتا "روزنامه های خاموش" تنها عنوانی است که می توان برای سکوت رسانه های همسوی با دولت انتخاب کرد.

در واقع سکوت مصلحتی روزنامه های دولتی، به عدم صداقت و عدم همپای مردمی بودن آن ها بیش از پیش مهر تایید می زند.

انتهای پیام/1404منبع خبر : دانا

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.