قرآن منشأ برکات خدای متعال برای انسان است
شنبه 1 اردیبهشت 1397

نماینده ولی‌فقیه در قزوین:

قرآن منشأ برکات خدای متعال برای انسان است

قرآن منشأ برکات خدای متعال برای انسان است
کد خبر: 249395/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/03/11 ساعت: 11:59 AM


نماینده ولی‌فقیه در قزوین بیان کرد: قرآن منشأ برکت خدای متعال برای انسان است و این کتاب آسمانی برای پند و عبرت گیری انسان ذکر مبارکی است. ما با کسب آمادگی لازم باید زمینه بهره گیری از برکات و فواید آن را فراهم کنیم.به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در قزوین شب گذشته(چهارشنبه) در محفل انس با قرآن اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین با تفسیر حدیث امام صادق(ع) از کتاب مصباح الشریعه اظهار کرد: حضرت می‌فرمایند هرکس قرآن را قرائت می‌کند باید سه اتفاق در زندگی وی رخ دهد تا اینکه مشخص شود قاری واقعی قرآن کریم است.

وی در ادامه افزود: در این حدیث آمده است؛ اگر با قرائت قرآن قلب ما در برابر عظمت خدا دچار خضوع نشود و به کوچکی خود پی نبریم، اگر قلب ما رقیق و نرم و متاثر نشود و دل آدمی نلرزد و محزون نشود، ما عظمت جایگاه خدا را سبک در نظر گرفته‌ایم و دچار خسارت آشکار خواهیم شد.

امام جمعه قزوین بیان کرد: حزن در مسائل دنیوی و رقابت‌های مادی شایسته نیست و اولیای خدا نباید در مسیر این حزن‌ها قرار بگیرند؛ بلکه حزنی زیباست که با اشارات قرآن در وجود آدمی شکل بگیرد، زیرا این حزن به واسطه دور بودن انسان از جایگاه و مقامات اهل تقوا و ذکر ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به ادامه حدیث امام صادق(ع) گفت: قاری قرآن نیازمند سه شاخصه است، قلبی خاشع برای درک عظمت خداوند و برای کسب آن ما نیازمند برنامه ریزی مستمر هستیم و با بهره بردن از یک ماه رمضان نمی‌توان به این جایگاه رسید.

نماینده ولی‌فقیه در قزوین ادامه داد: دومین ویژگی یک قاری قرآن آمادگی بدنی وی است، بدنی که با لقمه حرام بر آن پوست و گوشت روییده است آمادگی لازم برای حضور در محضر خدای متعال را ندارد.

وی اضافه کرد: سومین ویژگی یک قاری قرآن حضور در یک فضای مناسب برای بهره بردن از فیوضات قرآنی است؛ زیرا در این فضاها هم افزایی معنوی شکل می‌گیرد و ارتباط گیری با خدای متعال میسر خواهد شد.

عابدینی تصریح کرد: زمانی که قلب حالت خضوع و خشوع به خود می‌گیرد، شیطان از آدمی دور می‌شود و زمانی که انسان خود را از موانع آزاد کند، قلب وی برای قرائت قرآن مجرد و آماده خواهد شد.

وی بیان کرد: جان و روح انسان‌ها نیازمند بارش رحمت و نور الهی است؛ بنابراین باید موانع این مسیر برداشته شود و در این شرایط برکت قرآن نصیب ما خواهد شد.

این کارشناس قرآنی اذعان کرد: قرآن منشأ برکت خدای متعال برای انسان است و این کتاب آسمانی در ماه رمضان و در شب قدر نازل شده و ذکر مبارکی است برای پند و عبرت گیری انسان؛ ما با کسب آمادگی لازم باید زمینه بهره گیری از برکات و فواید آن را فراهم کنیم.

وی در پایان ابراز کرد: انسان برای کسب فیوضات قرآن باید پاک و مطهر باشد تا از لذت‌های آن بهره گرفته و در زندگی استفاده کند؛ این انسان روح و باطنش با قرآن ارتباط می‌گیرد و شیرینی مخاطب خدا بودن را حس خواهد کرد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.