سهم کامل فرهنگ و هنر از بودجه شهرداری باید استیفا شود
شنبه 2 تیر 1397

کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر قزوین:

سهم کامل فرهنگ و هنر از بودجه شهرداری باید استیفا شود

سهم کامل فرهنگ و هنر از بودجه شهرداری باید استیفا شود
کد خبر: 246951/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/02/27 ساعت: 10:11 PM


کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر قزوین بیان کرد: یکی از مسائلی که باید مورد توجه ویژه قرار داد، استیفای سهم کامل فرهنگ و هنر از بودجه شهرداری است. یکی از مسیرهای مهمی که می‌توان در حوزه آسیب‌های اجتماعی طی نمود، سهم فعالانه تر هنر در رفع این دسته از آسیب‌هاست.پیمان محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزویندرباره مهمترین سرفصل‌های اقتصادی در حوزه شهری اظهار کرد: در این خصوص دو موضوع مهم مطرح است، برای تحقق شهر دانش بنیان باید سیاستگذاری‌های مهمی در شورای شهر انجام گیرد و دوم این که ما یکپارچگی سیاستی را در کلیه جهت گیری‌های شورا رعایت کنیم.

کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر قزوین در ادامه افزود: در خصوص موضوع اول باید تلاش کنیم تا اولاً بودجه پژوهشی را از وضعیت فعلی که چیزی در حدود 04/0درصد است، ارتقاء دهیم و از طرفی آن را هدفمندتر تخصیص دهیم.

وی ادامه داد: در حوزه اقتصادی دست شهرداری بسته نیست، شما چه به استناد ماده 77 قانون تشکیلات و وظایف شوراهای اسلامی شهر و روستا و چه به استناد مصوبات بودجه‌های ابلاغی از سوی وزارت کشور مقدمات حضور شهرداری‌ها در فضای اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان را دارید.

محمدی اضافه کرد: در حوزه فناوری‌های شهری، شهرداری بزرگترین مشتری این نوع فناوری‌ها محسوب می‌شود و به اصطلاح فنی شهرداری می‌تواند از طریق سیاست‌های طرف تقاضا و تدارکات نقش مهمی را در شکوفایی و توسعه شرکت‌های دانش بنیان شهری ایفا کند.

وی درباره برنامه‌های خود در بخش فرهنگ و هنر اذعان کرد: سه سرفصل مهم برنامه ای علاوه بر اقتصاد دانش بنیان شهری دارم؛ نخست اهتمام به کودکان یتیم، بی سرپرست و بدسرپرست است.

این کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر قزوین عنوان کرد: در این راستا بنظر می‌رسد شهرداری کوتاهی‌هایی داشته است به نحوی که ردیف‌های اعتباری یا بودجه ای ماده 17 که می‌تواند در خصوص پرداخت‌های انتقالی به موسسات خصوصی مرتبط با جامعه هدف مورد کاربرد قرار گیرد، مغفول مانده است.

وی افزود: برنامه دیگر می‌تواند شامل نقشی باشد که شهرداری از طریق تشکل‌ها و انجمن‌های مرتبط با جامعه هدف می‌تواند ایفا کند. در این راستا توسعه و توانمندسازی این دسته از کودکان برای ایفای نقش‌های اجتماعی آتی مد نظر قرار می‌گیرد.

محمدی ادامه داد: دومین برنامه حوزه فرهنگ عمومی شهر و سومین آن حوزه هنر و نقش آن در رفع آسیب‌های اجتماعی است.

وی بیان کرد: در حوزه فرهنگ عمومی باید مشخص کرد با توجه به اسناد توسعه ای شهر، وضعیت مطلوب آتی شهر در افق 1404 چیست و وضعیت فرهنگ عمومی شهر برای تحقق این افق چگونه وضعی است؟ آیا نیار به تقویت و بهبود برخی از المان‌های فرهنگ عمومی است؟ آیا نیاز به اصلاح یا حذف برخی مولفه‌های فرهنگ عمومی است و مسائلی از این دست. این موضوع را می توان در قالب ضرورت تبیین سند آینده نگاری فرهنگ عمومی شهر، تبیین کرد.

این کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر قزوین عنوان کرد: یکی از مسائلی که باید مورد توجه ویژه قرار داد، استیفای سهم کامل فرهنگ و هنر از بودجه شهرداری است. یکی از مسیرهای مهمی که می‌توان در حوزه آسیب‌های اجتماعی طی نمود، سهم فعالانه تر هنر در رفع این دسته از آسیب‌هاست.

وی تاکید کرد: بنظرم می‌آید که رشته‌های هنری خاصی همچون فیلمنامه نویسی و نمایشنامه نویسی می‌توانند کمک شایانی به این موضوع داشته باشند. امروزه ضرورت دارد که در فضای فرهنگ و هنر از مشارکت نخبگان و فعالان حوزه فرهنگی-اجتماعی شهر به نحو مطلوب تر و موثرتری بهره مند شویم.

محمدی در ادامه گفت: این مشارکت شامل هر 4 مرحله شناسایی مسائل فرهنگی و اجتماعی، تدوین سیاست (خط مشی)، اجرا و ارزشیابی آن می‌باشد. این یک ضرورت است.

وی درباره ضرورت حضور مردم در انتخابات اذعان کرد: هر چند حضور پرشکوه در پای صندوق‌های رای نیاز به دعوت ندارد و اقشار مختلف مردم همواره اهتمام عملی خود را به این موضوع نشان داده‌اند و همگان این پایبندی و پایمردی را چه در فرازها و چه در فرودهای تاریخی این کشور به چشم دیده‌اند.

این کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر قزوین افزود: اینجانب به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ نامزدهای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر قزوین، بر خود لازم می‌دانم بر این حضور حداکثری و پرشور تاکید داشته باشم.

وی بیان کرد: حضور پرشور مردم متمم عناصر قدرت نظام اسلامی بوده و امنیت ملی را به طرز قابل ملاحظه‌ای ارتقاء می‌دهد. از این رو، به نوبه‌‌ خویش از اقشار مختلف مردم دعوت می‌کنم تا برای احیاء اقتصاد بحران‌زده کنونی و رقم زدن آینده‌‌ای مطلوب همچون گذشته حضوری جدی و آگاهانه در عرصه داشته باشند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.