آقای رئيسي؛ مراقب دعوت اهل كوفه باشيد
یکشبه 29 مهر 1397

یادداشت؛

آقای رئيسي؛ مراقب دعوت اهل كوفه باشيد

آقای رئيسي؛ مراقب دعوت اهل كوفه باشيد
کد خبر: 238808/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/01/15 ساعت: 5:14 PM


يادمان نرود كه از ميان هزاران نامه و خواهش و تمنا به امام حسين (ع) براي بيعت با ايشان، در نهايت همان ها با فرزند حضرت زهرا(س) چه كردند.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین ، دعواهاي انتخاباتي بالا گرفته و تخريب و بداخلاقي و  سياسي كاري به اوج خود رسيده. تلاشهاي بي وقفه جريانات و افراد قدرت طلب تمامي ندارد. در اين ميان اما اصولگرايان هم بي نصيب نيستند . 
كانديداهاي متعدد و عدم انسجام كار را به تشكيل جبهه هاي تكراري و شعارهاي تكراري تر رسانده است .
اينك با وجود ملموس بودن عدم توفيق كانديداهاي مطرح شده ، جرياني پرهيجان به دنبال موج سازي و ايجاد شور و حال براي آوردن آيت الله رئيسي به ميان معركه است .
هنوز تكليف احساس تكليف كرده هاي هميشه در صحنه مشخص نشده و همچنان يك بام و دو هواي كانديداهاي بالقوه ادامه دارد اما برخي با هدف سوزاندن "بهترين گزينه" ، سناريوي كشاندن آيت الله رئيسي به ميدان را دارند و عده اي هم ناخواسته در زمين بازي مشكوك اين سناريو بازي مي كنند.
به نظر مي رسد با وجود تعدد گزينه هاي پيش رو و سردرگمي بدنه راي دهنده اصولگرا -و نه سران هميشه در اشتباه- اضافه شدن توليت آستان قدس رضوي به جمع كانديداهاي انبوه، نه تنها اوضاع را شفاف تر نخواهد كرد، بلكه منازعات درون حزبي را بيشتر و باب تخريب عالم وارسته و مدير توانمند و انقلابي اين روزهاي كشورمان را بيش از پيش باز خواهد كرد.
راه اندازي كمپين هاي مجازي، امضاي طومارهاي پارچه اي ، انتشار تصاوير گسترده رئيسي بيا توسط دختركان بدحجاب، نامه نگاري هاي متعدد و مصاحبه هاي پي در پي اين روزها ، بدجوري شباهت دارد به واقعه اي كه ١٤٠٠ سال پيش رخ داد .

مردم كوفه دهها هزار نامه در آن زمان براي بيعت با امام حسين (ع) نوشتند و از او درخواست كردند تا به كوفه بيايد اما ...
حتي در ميان دعوت كنندگان از حسين بن علي (ع) براي عزيمت به كوفه و بيعت با وي، حبيب بن مظاهر ها هم حضور داشتند.
حضرت نماينده خود مسلم بن عقيل را براي بررسي اوضاع به كوفه فرستاد و ...

زميني كه برخي در پشت صحنه طراحي كرده اند بي شباهت با واقعه تاريخي فوق ندارد . برخي عوام كه از اوضاع خسته شده اند ناخواسته در اين زمين بازي مي كنند و اغلب شور و حال ايجاد شده را مي بينند و به دنبال تغيير شرايط كنوني كشور ، يكپارچه به دعوت از آيت الله سيد ابراهيم رئيسي براي اعلام كانديداتوري آمده اند.
احتمالا جبهه تازه تشكيل شده اي كه هنوز تكليف دو جين كانديداي مطرح شده اش را هم نمي داند به اين موج خواهد پيوست .
اما اين روزها و اين لحظات شايد سخت ترين تصميم را آيت الله رئيسي خواهد گرفت . 
از يك سو نامه ها و درخواست هاي متعدد براي بيعت با او ، و از سوي ديگر بلاتكليفي موجود و وعده هاي كناره گيري كانديداها در صورت حضور ايشان كه اين وعده ها هم فقط در حد گمانه زني است.

آقای رئيسي؛ مراقب دعوت اهل كوفه باشيد

چندي پيش در صراط نيوز نوشتيم كه "چرا رئيسي حب رياست ندارد" و در آن تحليل به اين مهم اشاره شد كه شايد تنها مساله اي كه ايشان را مجاب كند تا در عرصه رقابت حضور يابند احساس تكليف در برابر خواست عمومي و شرايط حاضر كشور باشد اما با تاكيد به موضع گذشته، بر خلاف موج سازي هاي صورت گرفته و با عنايت به خصوصيات كانديداهاي مطرح شده تا امروز، عاجزانه از توليت آستان قدس رضوي خواهش مندم تا نگاه تيزبينانه اي به برخي از درخواست هاي "كوفه مابانه" مطرح شده اينروزها براي بيعت با ايشان داشته باشند .

به راستي بعد از اعلام كانديداتوري ايشان و عدم يكپارچگي در جريان مقابل روحاني، تكليف چه خواهد بود؟
چه كساني به دنبال از بين بردن ظرفيت بي بديل آيت الله سيد ابراهيم رئيسي در صحنه مديريت كشور براي سالهاي آتي هستند؟

وقتي هنوز اصولگريان "لنگ در هوا" هستند و كانديداها به صراحت موضع خود را براي مردم بيان نمي كنند، چرا بايد با موج سازي مشكوك به صحنه آوردن آيت الله رئيسي همراه شد؟
آيا در صورت حضور توليت آستان قدس در صحنه انتخابات، اين افراد و تشكيلاتشان -كه بايد انصراف دهند- توانايي اقناع افكار عمومي و مقابله با تخريب هاي اصلاح طلبان عليه رئيسي را دارند؟
يادمان نرود كه از ميان هزاران نامه و خواهش و تمنا به امام حسين (ع) براي بيعت با ايشان، در نهايت همان ها با فرزند حضرت زهرا(س) چه كردند.


انتهای پیام/1404


منبع خبر : صراط

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.