راه‌اندازی صندوق کشمش راهکار اساسی حل مشکل تاکداران است
جمعه 3 اسفند 1397

معاون اقتصادی استاندار قزوین:

راه‌اندازی صندوق کشمش راهکار اساسی حل مشکل تاکداران است

راه‌اندازی صندوق کشمش راهکار اساسی حل مشکل تاکداران است
کد خبر: 233771/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/12/11 ساعت: 11:39 AM


معاون امور اقتصادی استانداری قزوین بیان کرد: راه اندازی صندوق کشمش برای همیشه مشکل تولید کنندگان کشمش را حل می‌کند.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استاندار قزوین صبح امروز(چهارشنبه) در جلسه کارگروه توسعه صادرات و تنظیم بازار محصولات کشاورزی که با حضور متقی فرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، سیاوش طاهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان برگزار شد، اظهار کرد: کشمش مهمترین محصول صادراتی کشاورزی استان است که اگر خوب برنامه ریزی کنیم درکنار آن تحولی در بخش کشاورزی و اشتغال ایجاد می‌شود.

وی افزود: برنامه ریزی مناسب برای تولید و عرضه این محصول می‌تواند در اقتصاد، اشتغال و تولید استان نقش بسزایی داشته باشد.

حبیبی ادامه داد: محصول کشمش یک کالای استراتژیک و ارز آور برای کشور محسوب می‌شود و باغداران نیز برای فروش این کالای مهم نباید دغدغه ای داشته باشند و تلاش ما نیز حمایت از تولیدات بخش کشاورزی است که محصول کشمش یکی از این موارد است.

معاون امور اقتصادی استانداری قزوین با اشاره به دغدغه و مشکل تاکداران در فروش محصول کشمش گفت: با راهکارهای مناسب باید دغدغه تولیدکنندگان انگور را حل کرد تا بتوان بستر مناسبی را برای تولید کمی و کیفی این محصول در استان فراهم کرد.

وی اضافه کرد: قزوین یکی از استان‌های مهم در تولید و صادرات کشمش است که با کمک اتحادیه و بخش خصوصی باید مشکل باغداران انگور را حل کرد.

معاون امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: دستورالعمل جدید دولت، برای پرداخت به ازای هر کیلو کشمش 500 تومان یارانه است که از اوایل هفته آینده شیوه خرید کشمش اعلام می‌شود و باغداران می‌توانند کشمش‌های خود را به مراکز خرید حمایتی در شهرستان‌های استان تحویل دهند.

بخش خصوصی را باید ترغیب به خرید کشمش کرد
این مسئول یادآور شد: میزان برداشت کشمش وسطح زیر کشت باغات انگور را ملاک پرداخت یارانه در استان قرار خواهیم داد و تلاش بر این است این یارانه برای راه اندازی صندوق کشمش استان باشد.

وی تأکید کرد: اخیراً دولت دستورالعملی برای نحوه خرید کشمش به استان‌ها ارسال کرد که اجرای آن با مشکلاتی همراه بود و با مکاتبه ای که استاندار با وزارت جهاد کشاورزی به عمل آورد این موضوع مرتفع شده و دستورالعمل جدید که مشکلات را تا حدود زیادی کاهش داده به استان ابلاغ شده است.

معاون استاندار تصریح کرد: طبق برنامه ریزی‌های به عمل آمده، یارانه خرید کشمش به سمت راه اندازی صندوق کشمش هدایت می‌شود.

وی تصریح کرد: با هماهنگی وبرنامه ریزی مناسب باید بقیه شهرستانها نیز به عضویت این صندوق در آورده شوند تا با همدلی و همفکری مشکل کشاورزان و تولید کنندگان کشمش حل شود.

این مسئول تاکید کرد: بخش خصوصی را باید ترغیب به خرید کشمش کرد تا مشکل تاکداران مرتفع شود و با توجه به اینکه کشمش تولید کنندگان آماده است باید هر چه سریعتر خرید محصول توسط بخش خصوصی و پرداخت یارانه انجام شود.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.