شرکت 641 هنرجوی قزوینی در مسابقات علمي-كاربردي
یکشبه 6 خرداد 1397

مدیرکل آموزش و پرورش استان خبر داد:

شرکت 641 هنرجوی قزوینی در مسابقات علمي-كاربردي

شرکت 641 هنرجوی قزوینی در مسابقات علمي-كاربردي
کد خبر: 231402/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1395/11/28 ساعت: 11:47 AM


مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از شرکت 641 نفر از هنرجويان استان در مرحله تئوری مسابقات علمي-عملي و علمي-كاربردي خبر داد.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، چهاردهمین دوره مسابقات علمی-عملی هنرستان‌‎های فنی و حرفه‌ای و پانزدهمین دوره مسابقات علمی-کاربردی هنرستان‌های کاردانش برگزار می‌شود.

سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین پیش از ظهر امروز(پنج‌شنبه) در جلسه این اداره با اشاره به مسابقات علمی-عملی هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و مسابقات علمی-کاربردی هنرستان‌های کاردانش اظهار کرد: 641 نفر از هنرجويان هنرستان‌های فني و حرفه‌اي و کاردانش استان در مرحله علمی(تئوری) استاني مسابقات علمي-عملي و علمي-كاربردي شرکت می‌کنند.

وی افزود: مرحله علمی استانی چهاردهمین دوره مسابقات علمی عملی هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای کشور در 24 رشته با حضور 98 هنرجوی دختر و 163 هنرجوی پسر در مجموع 261 نفر از هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای استان قزوین برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان کرد: مرحله علمی استانی پانزدهمین دوره مسابقات علمی-کاربردی هنرستان‎های کاردانش کشور در 13 رشته مهارتی در زمینه صنعت، 9 رشته مهارتی در زمینه خدمات و 2 رشته مهارتی در زمینه کشاورزی با حضور 238 هنرجوی پسر 142 هنرجوی دختر، در مجموع 380 نفر از هنرجویان هنرستان‌های کاردانش برگزار خواهد شد.

قاسمی تصریح کرد: هدف از برگزاری مسابقات علمی-عملی فنی و حرفه‌ای و مسابقات علمی-کاربردی کاردانش، ارتقاء سطح کیفی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و كاردانش و ارزیابی کیفیت ارائه آموزش‌های تخصصی، اعم از تئوری و کارگاهی و همچنین به منظور ایجاد انگیزه‌های لازم برای جذب و هدایت استعدادها، خلاقیت‌ها و توانمندی‌های هنرجویان می‌باشد.

این مسئول تأکید کرد: از هر عنوان آزمون علمی-عملی، 6 و 12 نفر هنرجوی برتر و از هر عنوان آزمون علمی-کاربردی 4 نفر هنرجوی برتر به مرحله عملی و کارگاهی راه خواهند يافت که در نیمه اول اسفند ماه برگزار می‌شود، همچنین 6 نفر از هنرجویان برتر هر رشته فنی و حرفه‌ای در استان و 4 نفر از هنرجویان برتر هر رشته مهارتی کاردانش جهت شركت در مرحله كشوري مسابقات كه در استان‌هاي مرکزی و آذربایجان غربی برگزار می‌شود، معرفي خواهند شد.

انتهای پیام/7003


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.