۱۰۰ اختیار به استانداران تفویض شد
جمعه 7 اردیبهشت 1397

قائم مقام وزیر کشور در قزوین:

۱۰۰ اختیار به استانداران تفویض شد/ به دنبال اجرای انتخابات الکترونیکی در سال آینده هستیم

۱۰۰ اختیار به استانداران تفویض شد/ به دنبال اجرای انتخابات الکترونیکی در سال آینده هستیم
کد خبر: 231171/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/11/27 ساعت: 8:36 AM


قائم مقام وزیر کشور در قزوین با بیان اینکه ۱۰۰ اختیار به استانداران تفویض شد، عنوان کرد: بستر لازم برای برگزاری انتخابات در کشور فراهم می‌شود و امیدواریم بخشی از این رویداد مهم به صورت الکترونیکی باشد که جزئیات آن در اینده مشخص خواهد شد.به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ محمد حسین مقیمی قائم مقام وزیر کشور شب گذشته(سه شنبه) در دیدار با فریدون همتی استاندار قزوین در دفتر استانداری در خصوص افزایش اختیارات استانداران اظهار داشت: برای تمرکز زدایی و اجرای سریعتر برنامه‌ها بیش از ۱۰۰ اختیار به استانداران تفویض شده که این کار می‌تواند مشکلات مناطق را حل کند.

وی در خصوص دستاوردهای اقتصادی دولت هم گفت: کاهش تورم ۴۰ درصدی به کمتر از ۱۰ درصد و یک رقمی شدن آن کار آسانی نبود و این کار در سایه برنامه ریزی مدون با کمک تیم اقتصادی محقق شده است.

قائم مقام وزیر کشور تصریح کرد: رشد مثبت ۶.۴ درصدی در حوزه اقتصادی از دیگر دستاوردهای دولت است و این کار در شرایط تحریم و کاهش فروش نفت با کمترین قیمت صورت گرفته است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی ادامه داد: عبور از رکود اقتصادی و افزایش فروش نفت تا میزان دو میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه امروز در شرایطی محقق شده که خریداران نفت را خودمان انتخاب می‌کنیم و هیچ اجباری برای فروش نداریم و پول آن نیزنقدی دریافت می‌شود و ناچار نیستیم مانند گذشته در برابر نفت یا کالای غیر ضروری بگیریم و یا آن را ضمانت طرح‌های خود کنیم.

این مسئول اضافه کرد: یکی از دستاوردهای برجام این بود که توانستیم کمبود تکنولوژی و تخصصی را با رفع برخی موانع جبران کنیم و امروز برای صنعت ما فرصت مناسبی ایجاد شده تا فرسودگی‌ها را با نوسازی و ورود تکنولوژی روز جبران کند.

وی تصریح کرد: در این وضعیت صنعتگران باید فرصت را مغتنم بشمارند و برای نوسازی واحدهای خود بسرعت اقدام کنند و تا دیر نشده کالاهای رقابت پذیر را تولید و روانه بازارهای صادراتی کنند.

این مسئول تصریح کرد: اگر بموقع و درست اقدام کنیم از کمترین فرصت ایجاد شده می‌توانیم نسبت به افزایش تولیدات خود بهره برداری کرده و به اشتغال و رونق اقتصاد هم کمک کنیم.

وی در ادامه با اشاره به تلاش خوب استاندار قزوین در حمایت از صنعت گفت: قزوین یک استان صنعتی است که بدون شک شاید بیشترین آسیب را هم از تحریم دیده باشد، اما امروز با تلاش استاندار و مجموعه مدیران دستگاه‌های اجرایی و مشارکت خوب تولیدکنندگان توانسته سهم قابل توجهی از کمک‌های دولتی را به خود اختصاص دهد.

مقیمی بیان کرد: برخورداری بیش از ۹۴۱ واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی از تسهیلات حمایتی دولت موجب رونق این بخش‌ها شده و تزریق بیش از یک هزار میلیاردتومان حرکت بسیار ارزشمندی در احیاء تولید و رونق اقتصادی منطقه بوده است.

وی افزود: باید برای اصلاح ساختارهای غیرکارآمد در بخش تولید و اقتصاد در این شرایط همت کنیم و به افزایش بهره وری در این حوزه سرعت بخشیم.

قائم مقام وزیر کشور اضافه کرد: استان قزوین جایگاه بسیار خوبی در بخش‌های مختلف کشور دارد که می‌تواند معین استان تهران و سایر استان‌ها باشد و در این زمینه ما نیز پشتیبانی لازم را انجام خواهیم داد.

وی در خصوص برگزاری الکترونیک انتخابات هم گفت: بستر لازم برای برگزاری انتخابات در کشور فراهم می‌شود و امیدواریم بخشی از این رویداد مهم به صورت الکترونیکی باشد که جزئیات آن در اینده مشخص خواهد شد.
انتهای پیام/2002با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.