اعلام آمارها از سوی هر نهادی قابل پذیرش نیست
سه شبه 4 اردیبهشت 1397

معاون رئیس جمهور در نشست خبری با رسانه‌های قزوین:

اعلام آمارها از سوی هر نهادی قابل پذیرش نیست/ سیاست‌های ترامپ، اجرای برجام را با مشکلاتی همراه می‌کند

اعلام آمارها از سوی هر نهادی قابل پذیرش نیست/ سیاست‌های ترامپ، اجرای برجام را با مشکلاتی همراه می‌کند
کد خبر: 230212/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/11/21 ساعت: 4:27 PM


معاون رئیس جمهور با بیان اینکه اعلام آمارها از سوی هر نهادی قابل پذیرش نیست، عنوان کرد: قواعد حاکم بر برجام به صورتی است که هیچ کشوری اجازه اخلال در آن را ندارند؛ اما شاید در روند اجرای برجام با مشکلاتی همراه شود.به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین، جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس امور اداری و استخدامی کشور عصر امروز(پنج شنبه) در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه استان قزوین با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور جدید آمریکا اظهار کرد: آنچه هم اکنون با روی کار آمدن ترامپ در ایالت متحده رخ داده است، یک پدیده منحصر به فرد در سیاست داخلی و خارجی آمریکاست.
وی با بیان اینکه سیاست‌های رئیس جمهور آمریکا پیامدهای زیادی برای این کشور در جهان دارد، اذعان کرد: برجام و توافق ما با کشورهای دیگر متوقف نمی‌شود؛ زیرا دولت معتقد است برجام یک سند حقوقی بین المللی است.
این مسئول ادامه داد: برجام در شورای امنیت به تصویب رسیده است و قواعد حاکم بر این نوع قراردادها به صورتی است که هیچ کشوری اجازه اخلال در آن را ندارند؛ اما شاید در روند اجرای برجام با مشکلاتی همراه شود.
وی عنوان کرد: شرکای غیرآمریکایی در برجام تاکید کرده‌اند که متعهد به توافقنامه با ایران هستند و ما با دیگر کشورها در این سند حقوقی مشکلی نداریم.
انصاری تصریح کرد: ایران اسلامی در مسائل مختلف با آمریکا مشکل دارد و با توجه به سیاست‌های رئیس جمهور جدید آمریکا، روند اجرای برجام با افت و خیز همراه است.
رئیس امور اداری و استخدامی کشور در ادامه درباره وضعیت جذب نیروها در دولت بیان کرد: نظام اداری این تعاریض را دارد که از یکسو هزینه‌های دولت به واسطه حقوق کارکنان افزایش یافته و از سوی دیگر اکثر جوانان تمایل به استخدام دولتی دارند.
وی اضافه کرد: کار دولتی به دلیل ثبات و امنیت شغلی مورد اقبال اکثر تحصیل کرده‌های کشور است و نوع خدمات دولتی افزایش می‌یابد؛ برای نمونه در دولت شهرهای جدیدی ایجاد می‌شود و نهادهای شهری شکل می‌گیرند که نیازمند نیروی انسانی هستند.

20 درصد مازاد نیرو در برخی سازمان‌ها داریم
این مسئول ادامه داد: ما در برخی نهادها مازاد و در مکان‌های دیگر کمبود نیرو داریم؛ اما برخی قوانین و فرهنگ زندگی مردم اجازه تغییرات را نمی‌دهد، بحث مدیریت منابع انسانی دولت یک امر پیچیده است ما به لحاظ آماری 20 درصد مازاد داریم؛ مدیریت نیروی انسانی یعنی با کم کردن مازادها کمبودها را رفع کنیم و این موضوع زمانبر است.
وی گفت: در یک دوره پنج ساله باید 15 درصد نیروی انسانی را کاهش دهیم، دولت چهار نوع شیوه استفاده از نیروی انسانی دارد رسمی، پیمانی، قراردادی و کارگری که متناسب با مشاغل نوع استفاده مشخص می‌شود؛ براساس احکام قانونی یک سوم خروجی‌های دولت قابلیت جذب دارند.
انصاری با اشاره به آغاز اجرایی شدن دولت الکترونیک در کشور عنوان کرد: هنوز کارهای اساسی دولت الکترونیک انجام نشده است و امیدوارم اجرایی شدن این خدمات به کاهش نیروهای انسانی منجر شود؛ کارکنان دولت 30 سال خدمت می‌کنند و هرسال یک سی ام این افراد بازنشسته می‌شوند.
وی با بیان اینکه تامین نیروی انسانی دولت براساس الزامات قانونی انجام می‌شود نه براساس خالی بودن پست‌های سازمانی، ابراز کرد: در بسیاری از شرایط ما نیاز به اشتغال تمام وقت نیروها را لازم نداریم و افراد با اضافه کاری و دریافت هزینه، این فعالیت‌ها را انجام می‌دهند.
رئیس امور اداری و استخدامی کشور در پایان درباره اعلام آمارها گفت: ما باید بگیریم که آمار مراجع قانونی را بپذیریم؛ اما اعلام آمارها از سوی هر نهادی قابل پذیرش نیست؛ مرکز رسمی اعلام آمار در کشور مرکز آمار است و غیر از این آمار مراجع دیگر مورد پذیرش من نیست.
انتهای پیام/2002با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.