تقویت باورهای دینی عامل تداوم و حفظ انقلاب است
پنج شنبه 31 خرداد 1397

مدیر‌کل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

تقویت باورهای دینی عامل تداوم و حفظ انقلاب است

تقویت باورهای دینی عامل تداوم و حفظ انقلاب است
کد خبر: 229820/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1395/11/19 ساعت: 2:01 PM


مدیر‌کل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: نقش باورها همانطور که در پیروزی انقلاب بسیار حائز اهمیت بود در تداوم و حفظ انقلاب نیز مهم است بنابراین دشمن با علم به این موضوع باورها را هدف قرار داده است.به گزارش خبرنگار اجتماعی  صبح قزوین، حجت‌الاسلام علی نعمت‌اللهی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین در همایش استانی آسیب‌های فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی که پیش از ظهر امروز(سه‌شنبه) در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران یک ماهیت فرهنگی داشت.

وی افزود: وقتی تئوری انقلاب‌ها مطرح می‌شود معمولا مراحل ۵ گانه‌ای را برای هر نهضت در نظر می‌گیرند که شامل مرحله تکوین، تخریب، تاسیس، تثبیت و تدام است.

مدیر‌کل تبلیغات اسلامی استان قزوین خاطرنشان کرد: درباره انقلاب اسلامی ایران در مرحله تکوین، تئوری‌هایی را برای شکل‌گیری آن مطرح می‌کنند و برخی مسائل ایدئولوژیک و فرهنگی و برخی دیگر مسئله استبداد و حکومت شاهنشاهی و یا اختلاف طبقاتی حاکم بر کشور را در شکل‌گیری انقلاب عنوان می‌کنند.

وی اضافه کرد: شهید مطهری تلفیقی از مباحث یاد شده را تئوری شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران می‌داند به عبارتی مباحث فرهنگی و ایدئولوژیک، استبداد و حکومت شاهنشاهی و هم اختلاف طبقاتی و مشکلات اقتصادی را در کنار هم عامل شکل‌گیری انقلاب در ایران می‌داند اما وجه فرهنگی و ایدئولوژی انقلاب اسلامی یعنی باورها در شکل گیری انقلاب نقش پررنگ‌تری داشت.

نعمت‌اللهی تصریح کرد: دانشمندان علوم اجتماعی قدرت را به دو بخش سیاسی و اجتماعی تقسیم می‌کنند که در قدرت سیاسی تشکیلاتی با زر و زور حکومت‌ها را کنار زده و به قدرت می‌رسند.

نسل جوان امروزی در دفاع از ارزش‌ها و باورها مسئولند
وی بیان کرد: قدرت اجتماعی دارای ۳ پایه مردم، باورها و رهبر است که رهبری نقش مهمی داشته و در راس این دو قرار می‌گیرد زیرا هنر رهبر برقراری پیوند میان مردم و باورها است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین در ادامه گفت: امام راحل در کشوری رهبری جامعه را به دست می‌گیرد که باورهای مردم از نوع الهی و آسمانی بود و ۲ شاخصه مهم باور مردم ایران بسیار پررنگ است که یکی اندیشه عاشورایی و زیر بار ظلم و ستم نرفتن است و دیگری اندیشه مهدویت، امید و انتظار می‌باشد.

وی ادامه داد: نقش باورها در جامعه ما بسیار تاثیرگذار است لذا امام راحل می‌فرمایند مردم ما هر چه دارند از محرم و صفر است زیرا آگاهی مردم در پای منبرها و در محافل سیدالشهدا و روضه و حسینیه‌ها حاصل شد که در نهایت بر علیه رژیم ستمشاهی، استبداد و استعمار قیام کردند.

نعمت‌اللهی با اشاره به اهمیت نقش مردم در پیروزی انقلاب گفت: ما می‌گوییم انقلاب اسلامی برآیند قدرت اجتماعی بود که عبارت از مردم، باورها و رهبر است البته رهبر ما انسانی عارف، فقیه و سیاستمدار به معنای واقعی کلمه بود که با استعمار و استبداد توام با هم مبارزه کرد.

وی تصریح کرد: نقش باورها همانطور که در پیروزی انقلاب بسیار حائز اهمیت بود در تداوم و حفظ انقلاب نیز مهم است بنابراین دشمن با علم به این موضوع باورها را هدف قرار داده و در فضای مجازی با مدیریت ادراکات، احساسات، تحریکات و تصمیمات در مسیر رسیدن به اهداف خود حرکت می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خطاب به دانش‌آموزان حاضر در مراسم خاطرنشان کرد: از تکنولوژی روز به درستی استفاده و در فضای مجازی هوشمندانه عمل کنید زیرا شما نسل جوان در دفاع از ارزش‌ها و باورها مسئولید.

وی در پایان گفت: انقلاب اسلامی ایران، فرهنگی بود و مهمترین عنصر شکل‌گیری انقلاب باورها بود از این رو دشمن باورها را امروز با ابزار نوین و مدرن هدف گرفته است و اگر بتواند به باورهای ما خدشه وارد کند به اهداف خود خواهد رسید.

انتهای پیام/۷۰۰۳


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.