چرا وزیر بهداشت پول اروپایی می‌خواهد اما آدرس افغانستان را م
سه شبه 29 خرداد 1397

استانداردهای دوگانه در وزارت بهداشت

چرا وزیر بهداشت پول اروپایی می‌خواهد اما آدرس افغانستان را می‌دهد؟

چرا وزیر بهداشت پول اروپایی می‌خواهد اما آدرس افغانستان را می‌دهد؟
کد خبر: 229690/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1395/11/18 ساعت: 5:05 PM


وزیر بهداشت در اظهاراتی عجیب، از همه خواست تا توقعات خود از این وزارتخانه را با داشته‌های کشور افغانستان بسنجند نه سوییس!به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، وزیر بهداشت روز گذشته در اظهاراتی عجیب، از همه خواست تا توقعات خود از این وزارتخانه را با داشته‌های کشور افغانستان بسنجند نه سوییس!
 حسن قاضی زاده هاشمی در آیین افتتاح بیمارستان 96 تختخوابی برکت امام خمینی(ره) میانه، گفت: "یکی از مشکلات ما این است که زمانی که برای افتتاح یک بیمارستان به یکی از نقاط کشور می رویم، ساخت بیمارستان دوم یا کمبودهای دیگر را مطرح می کنند درست است که ایران کشور قدرتمندی است اما از نظر اقتصادی توان دولت محدود است همسایه ما سوییس نیست بلکه افغانستان است بنابراین باید مطالبات را به اندازه داشته هایمان مطرح کنیم."

چرا وزیر بهداشت پول اروپایی می‌خواهد اما آدرس افغانستان را می‌دهد؟
این درخواست وزیر بهداشت که توقعات ما باید با داشته های افغانستان سنجیده شود و نه سوییس، در حالی است که درآمد پزشکان ایرانی نسبت به سرانه، با اختلاف بسیار زیادی از همه کشورهای دنیا بالاتر است.

آمار مربوط به درآمدهای پزشکان در دنیا در سال 2009 نشان می دهد که در ایران، نسبت درآمد پزشكان متخصص به سرانه برابر با 37 است؛ این رقم در استرالیا، 5.9، در آمریکا 5.8، در هلند 4.2 و در انگلیس 3.1 است و کشورهای ایتالیا، دانمارک، اسپانیا و آلمان هم در رده های بعدی قرار دارند.

با این وجود، خود وزیر بهداشت بارها از افزایش تعرفه های پزشکی حمایت کرده و برخی مسئولان این حوزه نیز کار را به جایی رساندند که اعلام کردند دستمزد پزشکان از سلمانی هم کمتر است.

اکنون این سوال مطرح است که چرا وزیر بهداشت در مورد درآمدها، به درآمد بیشترین درآمد پزشکان در دنیا هم راضی نیست ولی در مورد خواسته های مردمی، به آنها آدرس افغانستان را می دهد؟انتهای پیام/1404


منبع خبر : صراط

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.