بودجه پیشنهادی سال ۹۶ شهرداری محمدیه 525 میلیارد ریال است
چهار شنبه 25 مهر 1397

شهردار محمدیه:

بودجه پیشنهادی سال ۹۶ شهرداری محمدیه 525 میلیارد ریال است

بودجه پیشنهادی سال ۹۶ شهرداری محمدیه 525 میلیارد ریال است
کد خبر: 227162/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/11/04 ساعت: 1:29 PM


شهردار محمدیه بیان کرد: بودجه پیشنهادی شهرداری در سال 96 مبلغ 525 میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته 12درصد رشد داشت.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ در جلسه شورای اسلامی شهر محمدیه که شب گذشته(یکشنبه) با حضور شهردار و معاونین عمرانی، اداری مالی و اعضای شورای اسلامی شهر در صحن شورا برگزار شد لایحه بودجه پانصدوبیست وپنج میلیارد ریالی شهرداری به شورا تقدیم شد.
حسین بهزادپور شهردار محمدیه در این جلسه ضمن تسلیت شهادت آتش نشانان ایثار حادثه ساختمان پلاسکو (تهران) این حادثه را یکی از تلخ ترین حوادث امداد نجات درتاریخ آتش نشانی برشمرد و تقویت واحد آتش نشانی محمدیه را ضروری دانست.
وی کمبود نیروی انسانی در واحد آتش نشانی را نیز یکی از دغدغه‌های مهم مدیریت شهری برشمرد و خواستار تقویت نیروی انسانی و تجهیزات آن شد.
شهردار محمدیه تاکید کرد: ما هر چقدر در تجهیز و تقویت آتش نشانی سرمایه گذاری کنیم قطعا به امنیت جان و مال مردم کمک کرده ایم.
وی درباره بودجه پیشنهادی سال 96 گفت: بودجه پیشنهادی شهرداری در سال 96 مبلغ 525 میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته 12درصد رشد داشت.
این مسئول اذعان کرد: از مبلغ کل بودجه در نظر گرفته شده 65/6درصد به حوزه عمرانی و 34/4درصد نیز به هزینه‌های اداری و خدمات شهری اختصاص داده شد و کدهای درآمدی در هفت بند به میزان 525 میلیارد ریال است.

وی به عمده پیش بینی منابع درامدی در بودجه سال 96 هم اشاره کرد و گفت: پیش بینی از وصولی عوارض مالیات بر ارزش افزوده مبلغ 194 میلیارد ریال برابر با 36/9درصد بودجه پیشنهادی است و پیش بینی فروش زمین بابت اجرایی پروژه‌های تهاتری به مبلغ 150 میلیارد ریال برابر با 38/5 بودجه پیشنهادی است.
بهزادپور ادامه داد: پیش بینی وصول عوارضات محلی و درآمدهای انتفاعی شهرداری به مبلغ 133 میلیارد ریال برابر با 25/4 درصد بودجه پیشنهادی است و همچنین پیش بینی کم اعطایی دولت و سایر موسسات دولتی و غیر به مبلغ 47 میلیارد ریال برابر با 9درصد بودجه پیشنهادی است.
این مسئول ادامه داد: هزینه‌های جاری شهرداری در سال 1396 همانند سال‌های گذشته براساس حداقل اعتبار مورد نیاز دوایر شهرداری پیش بینی شده است.
وی تکمیل پروژه‌های نیمه کاره را الویت بودجه پیشنهادی هزینه‌های عمرانی عنوان کرد وگفت: سعی تلاش شده است که پروژه‌های عمرانی براساس نیاز مردم در مناطق و محله‌هایی به اجرا درآید که مورد استفاده حداکثر مردم شهر باشد.

علی کاظمی رئیس شورای اسلامی شهر محمدیه در ادامه این جلسه گفت: اعضای شورای شهر محمدیه در خصوص بودجه دقت و لازم را خواهد داشت تا مردم از آن نهایت بهر ه را ببرنند.
رییس شورای شهر محمدیه تقویت و اضافه شدن نردبان بلند مرتبه را برای آتش نشانی محمدیه خواستار شد و افزود: برای خرید نردبان 54 متری جهت ارائه خدمات در مهرگان و محمدیه مبلغ 4 میلیارد تومان نیاز است که تاکنون در دو مرحله مبلغ 2 میلیارد تومان پرداخت شده و مرحله سوم نیز در دست اقدام ماست.
وی عنوان کرد: تاکنون مبلغ یک مسلیارد و 500 میلیون تومان جهت تجهیزات خودروی وگروهی وانفرادی آتش نشانی محمدیه هزینه شده است.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.