تفاهمنامه اجرای آبیاری نوین 8686 هکتار از اراضی به امضاء رسی
چهار شنبه 30 خرداد 1397

معاون اقتصادی استاندار قزوین:

تفاهمنامه اجرای آبیاری نوین 8686 هکتار از اراضی به امضاء رسید

تفاهمنامه اجرای آبیاری نوین 8686 هکتار از اراضی به امضاء رسید
کد خبر: 225559/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/10/25 ساعت: 1:33 PM


معاون اقتصادی استاندار قزوین عنوان کرد: طبق مفاد این تفاهمنامه، اجرای طرح تا 25 اسفندماه به پایان خواهد رسید و سرجمع 13349 هکتار از اراضی کشاورزی استان در سالجاری به صورت آبیاری نوین کشت خواهد شد.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استاندار پیش از ظهر امروز(شنبه) در جلسه با مسئولان جهاد کشاورزی در استانداری گفت: با توجه به تعهد استان باید 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شود.

وی در ادامه افزود: تاکنون 4663 هکتار عملیاتی شده و امروز برای اجرای 8686 هکتار دیگر، تفاهمنامه ای فی مابین جهاد کشاورزی استان، سازمان همایاری شهرداری‌ها و انجمن صنفی شرکت‌های مشاور و پیمانکار آب و خاک به عنوان مجری طرح به امضاء رسید.

حبیبی ادامه داد: طبق مفاد این تفاهمنامه، اجرای طرح تا 25 اسفندماه به پایان خواهد رسید و سرجمع 13349 هکتار از اراضی کشاورزی استان در سالجاری به صورت آبیاری نوین کشت خواهد شد.

وی اذعان کرد: سقف تعرفه بلاعوض دولت 90 میلیون ریال برای طرح های عمومی است که مابقی آن توسط کشاورزان پرداخت خواهد شد.

معاون استاندار درباره تعهدات طرفین قرارداد گفت: لوله و اتصالات مورد استفاده توسط مجری طرح از سوی سازمان همیاری شهرداری‌های استان تا سقف 90 میلیون ریال یارانه طرح تأمین و در اختیار مجری قرار داده خواهد شد.

حبیبی تصریح کرد: با این روش ضمن اینکه اراضی کشاورزی استان به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز می‌‎شود، در جلوگیری از بیکاری و افزایش رونق اقتصادی استان اثرگذار خواهد بود و فرمانداران استان نیز نسبت به اجرای صحیح طرح و تفکیک شهرستانی نظارت کامل داشته باشند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.