90 درصد ایتام تحت حمایت استان بالای 6 نفر حامی دارند
سه شبه 29 خرداد 1397

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امدادقزوین:

90 درصد ایتام تحت حمایت استان بالای 6 نفر حامی دارند

90 درصد ایتام تحت حمایت استان بالای 6 نفر حامی دارند
کد خبر: 224572/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1395/10/19 ساعت: 10:06 AM


معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: 90 درصد ایتام تحت حمایت استان بالای 6 نفر حامی دارند و بخش قابل توجهی از مشکلات معیشتی آنها از محل مبلغ واریزی حامیان مرتفع می‌شود.به گزارش خبرنگار اجتماعی  صبح قزوین، محمد صیادی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قزوین صبح امروز(یکشنبه) در نشست با کارکنان این حوزه در استان، ضرورت ترویج فرهنگ انفاق و نوع دوستی را مورد تأکید قرار داد و توجه بیش از پیش برای حضور اقشار مختلف مردم در عرصه احسان و نیکوکاری را امر مهم و ضروری خواند.

وی افزود: اساس دین بر خدمت به مردم است و در این میان کار امداد نیز سراسر خدمت است، این خدمت زمانی برجستگی دارد که به محروم‌ترین و ضعیف‌ترین اقشار جامعه ارائه می‌شود.

این مسئول ادامه داد: افتخار امداد خدمت به افراد توانمند جامعه برای رساندن کمک‌های آنها به نیازمندانی است که باید توانمند شوند از این رو امداد حلقه واسط اغنیا و فقراست، حلقه‌ای که رسالتش بسط فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: ضرورت ترویج فرهنگ انفاق و نوع دوستی امری مهم است چراکه موفقیت در این عرصه مستلزم حضور اقشار مختلف مردم در عرصه احسان و نیکوکاری است.

کمک‌های مردمی طرح اکرام و محسنین از مرز 58 میلیارد ریال گذشت

وی خاطرنشان کرد: طی 9 ماهه سال جاری بیش از 58 میلیارد و 658 میلیون و 851 هزار ریال کمک مردمی در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین از سوی مردم مساعدت شده است که در این زمینه براساس اعلام مرکز، در کشور از وضعیت خوبی برخورداریم.

صیادی اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 23 هزار نفر حامی در طرح اکرام ایتام و بیش از 5 هزار حامی در طرح اکرام محسنین وجوه نقدی خود را به صورت ماهیانه به حساب ایتام و فرزندان خانواده‌های نیازمند تحت حمایت کمیته امداد واریز کرده‌اند.

وی تصریح کرد: کمک‌های حامیان در این مدت به نسبت مدت مشابه سال گذشته از رشد چهار درصدی برخوردار بوده است که این کمک‌ها تنها برای همان یتیم هزینه می‌شود البته بخش از مبالغ پرداختی حامیان به منظور تضمین طرح آتیه، در یک حساب مشخص بنام یتیم پس انداز می‌شود تا در آینده به عنوان منبع مناسبی برای تأمین هزینه های ازدواج، مسکن و اشتغال آنان هزینه شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: نیکوکاران می‌توانند علاوه بر مساعدت‌های نقدی ماهیانه و معمول، حمایت‌های غیر نقدی در زمینه تأمین پوشاک، مواد غذایی خدمات مسکن شامل خرید و ساخت، ودیعه، کمک‌های درمانی مساعدت‌های فرهنگی شامل تجهیزات آموزشی، فرهنگی اعزام به مشهد مقدس و مساعدت برای کمک به تدمین جهیزیه ایتام را نیز عهده دار شوند.

وی تصریح کرد: این ظرفیت‌های نیکوکاری باید به مردم معرفی شود تا اقشار مختلف بنابرتوان و تمکن مالی خویش در این عرصه نیکوکاری وارد شوند البته در عرصه انفاق باید این مهم در جامعه ما مورد توجه قرار گیرد که مبلغ انفاق مهم نیست بلکه حضور افراد در این عرصه و ادای تکلیف دینی و انسانی مهم است.

صیادی یادآورشد: نود درصد ایتام تحت حمایت استان بالای 6 نفر حامی دارند و بخش قابل توجهی از مشکلات معیشتی آنان از محل مبلغ واریزی حامیان مرتفع می‌شود.

انتهای پیام/7003


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.