هدیه مشکوک فیفا به ترامپ
یکشبه 30 اردیبهشت 1397

میزبانی جام جهانی به شرط شراکت با مکزیک و کانادا؛

هدیه مشکوک فیفا به ترامپ

هدیه مشکوک فیفا به ترامپ
کد خبر: 224377/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1395/10/18 ساعت: 10:59 AM


قابل پیش بینی بود که اینفانتینو در اولین فرصت ممکن خوش خدمتی وعده داده شده به ترامپ را به روی صحنه ببرد. او هدیه زیبایی به نام میزبانی جام جهانی را برای رئیس جمهور آمریکا بسته بندی کرد.به گزارش سرویس ورزشی  صبح قزوین،اینفانتینو در نشست خبری خود همزمان با کنفرانس به ظاهر بین المللی اما با میهمانان خاص و از قبل دعوت شده، از تصمیم عجیب خود پرده برداشت.

پیش از این اینفانتینو از اراده خود برای داشتن یک جام جهانی 48 تیمی خبر داده بود، تصمیمی که از سوی برخی کارشناسان مضحک و از سوی برخی دیگر غیرممکن توصیف شده بود.

هدیه مشکوک فیفا به ترامپ

اما این تصمیم وقتی عجیب تر شد که ریاست فیفا در جمع اعراب ثروتمند و مالکان میلیارد جنوب شرق آسیا و جمعی از رئیس فدراسیون های همیشه همراه و همیشه ممتنع از اروپای غربی گفت: به یک میزبانی بسیار ایده آل فکر می کنم، تصورش را بکنید، کانادا، آمریکا و مکزیک، سه کشور که میزبان مشترک جام جهانی 2026 خواهند بود. 48 تیم هم بین این سه کشور تقسیم می شوند و با هم به رقابت می پردازند، در نهایت هشت کشور برتر جهان در خاک آمریکا برای روشن کردن تکلیف قهرمان جام جهانی مبارزه می کنند.

خب البته که حضار به شدت او را تشوق کردند، جای اهالی فوتبال در این کنفرانس عجیب و غریب خالی بود و معلوم نیست نقش دموکراسی مدعی شده در فوتبال در این میان کجا است که برای جام جهانی 2026 بدون رای گیری و نظرسنجی تصمیم گیری می شود.

اکنون ترامپ باید خوشحال باشد که در سخنرانی های خود به مردم آمریکا بگوید، کاری را که اوباما انجام نداد، من به راحتی انجام دادم و برای آمریکا یک میزبانی جام جهانی فوتبال به دست آوردم.

صرف نظر از این که این اتفاق رخ بدهد یا خیر، به فرض قطعی شدنش باید از ترامپ پرسید، شما به عنوان ریئس جمهور آمریکا پس از آن همه توهین نژادپرستانه به مردم و کشور مکزیک، چگونه حاضر شده اید با این کشور در میزبانی از جام جهانی فوتبال، شراکت کنید، آیا مردم مکزیک از دیوار بزرگتر از چین که در رویای ترامپ ساخته شده و قرار است در عمل هم بین آمریکا و مکزیک قرار بگیرد، عبور خواهند کرد؟ ترامپ بین دریافت این هدیه زیبا و رد آن باید تصمیم گیری کند.

اولین مخالف جدی اینفاتینو البته شخص رومینیگه است، او به بیلد آلمان گفته است: این یک تصمیم کودکانه است، هم 48 تیمی بودنش مسخره است، هم میزبانی مشترک کانادا و آمریکا و مکزیک، فیفا که مسئول برقراری صلح در جهان نیست تا هر کشوری با همسایه خودش مشکل پیدا کرد، به آنها پیشنهاد میزبانی مشترک بدهیم، در شان فیفا نیست وارد این بازی هیا سیاسی شود.

هدیه مشکوک فیفا به ترامپ 

اینفانتینو همچنین در سخنرانی خود که در سالن مخصوص مقر فیفا در شهر دبی ایراد می شد، گفت: در همین مراسم اتوئو از من خواست به فکر آفریقا باشم، قطعا همین طور خواهد بود اما معنای آن این نیست که چند کشور آفریقایی میزبان جام جهانی شوند و کشورهای جهان در این تورنمنت بزرگ نه امنیت داشته باشند، نه بهداشت، نه تکنولوژی.

انتهای پیام/1404منبع خبر : مشرق

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.