برگزاری جلسات وزارت کشور و مجلس برای الکترونیکی‌کردن انتخابا
سه شبه 29 خرداد 1397

بررسی چگونگی برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی؛

برگزاری جلسات وزارت کشور و مجلس برای الکترونیکی‌کردن انتخابات شوراها

برگزاری جلسات وزارت کشور و مجلس برای الکترونیکی‌کردن انتخابات شوراها
کد خبر: 224371/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1395/10/18 ساعت: 10:39 AM


نایب رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها از برگزاری جلسات مشترک وزارت کشور و مجلس برای الکترونیکی کردن پنجمین دوره انتخابات شهر و روستا خبر داد.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، محمدجواد کولیوند نایب رئیس هیئت مرکزی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شهر و روستا با اشاره به برنامه‌های این هیئت برای برگزاری الکترونیکی پنجمین دوره انتخابات شهر و روستا، گفت: در حال حاضر تیم کارشناسی فناوری اطلاعات مجلس و وزارت کشور در جلساتی مشغول بررسی چگونگی برگزاری انتخابات شهر و روستا به صورت الکترونیکی هستند.

وی با بیان اینکه جلسات کارشناسی مجلس و وزارت کشور درباره چگونگی برگزاری انتخابات شهر و روستا به صورت الکترونیک تا حصول نتیجه و جمع‌بندی‌های نهایی ادامه دارد، افزود: هنوز هیچ چیز درباره برگزاری و یا عدم برگزاری انتخابات شهر و روستا به صورت الکترونیک وجود ندارد و باید ببینیم که در چند حوزه انتخابیه می‌توانیم آن را به صورت الکترونیکی برگزار کنیم.

نماینده مردم کرج در مجلس با تأکید بر اینکه صددرصد، انتخابات شوراها به صورت الکترونیک برگزار می‌شود، اظهار کرد: فعلا ظرفیت تجهیزات برگزاری انتخابات الکترونیک برای همه حوزه‌های انتخابیه شوراهای شهر و روستا کامل نیست و پیش‌بینی می‌کنیم یک ششم صندوق‌ها، یک‌سوم آرا که شامل 65 هزار صندوق است با مشارکت 40 میلیون نفر در انتخابات بتوانیم 10 میلیون را به  صورت الکترونیک اخذ کنیم.

کولیوند خاطرنشان کرد: فعلا منتظر نظر نهایی کارشناسان وزارت کشور و مجلس درباره الکترونیکی کردن انتخابات شوراهای شهر و روستا هستیم که تا یک هفته آینده مشخص می‌شود.

شورای نگهبان در جلسه ششم مرداد امسال این نهاد با پیشنهاد وزارت کشور برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا در روز 29 اردیبهشت‌‌ماه سال آینده موافقت کرد.

همچنین وزارت کشور بنا به تقارن ایام خردادماه با ماه مبارک رمضان به شورای نگهبان پیشنهاد کرده بود که انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا زودتر از موعد مقرر برگزار شود که شورای نگهبان با این پیشنهاد موافقت کرد.

پیشتر، در جلسه‌ای محمد محمودی شاه‌نشین به عنوان رئیس، محمدجواد کولیوند به عنوان نایب رئیس، فرهاد تجری به عنوان سخنگو و بهرام پارسایی نیز به عنوان دبیر هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب شده‌اند.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان نیز پیشتر گفته بود که دولت تلاش دارد انتخابات شوراهای شهر و روستا را به صورت الکترونیک برگزار کند.

محمد محمودی شاه‌نشین رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز از برگزاری همایش توجیهی انتخابات شوراها با سخنرانی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داده است.
 
انتهای پیام/1404


منبع خبر : مشرق

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.