عرضه‌کنندگان شیر فله در قزوین فاقد مجوز هستند
دو شنبه 3 اردیبهشت 1397

رئیس نظارت بر بهداشت دامپزشکی استان:

عرضه‌کنندگان شیر فله در قزوین فاقد مجوز هستند

عرضه‌کنندگان شیر فله در قزوین فاقد مجوز هستند
کد خبر: 224320/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/10/18 ساعت: 9:11 AM


رئیس نظارت بر بهداشت دامپزشکی استان بیان کرد: مراکز ماست بندی به دلیل مشخص نبودن محل تامین شیر و عدم نظارت دامپزشکی بر فعالیت آنها، مجاز به فروش شیر فله نیستند.دکتر راول غلامپور اقدمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، درباره نظارت بر بهداشت عمومی مراکز ماست بندی اظهار کرد: در این مراکز به دلیل مشخص نبودن محل تامین شیر و عدم نظارت دامپزشکی بر فعالیت آنها، مجاز به فروش شیر فله نیستند.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت دامپزشکی استان قزوین تصریح کرد: در 9 ماهه اول سال جاری 225 مورد نمونه برداری از 47 گاوداری صنعتی، 63 واحد دامداری سنتی و خودروی حمل شیر و 25 مرکز جمع آوری شیر انجام شده که بر روی آنها آزمایشات(T.CوS.C.C) و آنالیز و تقلبات مرتبط باشیر انجام شده است.

دکتر اقدمی اذعان کرد: کارشناسان دامپزشکی همچنین 140 مورد نمونه برداری برای جداسازی احتمالی عامل بیماری تب مالت در انسان(بروسلوز) انجام دادند که براساس نتایج آزمایشات به عمل آمده از 3 نمونه اخذ شده، عامل بیماری تب مالت در نمونه پنیر، کره و شیر خام جدا شد.

وی عنوان کرد: مراکز ماست بندی به دلیل مشخص نبودن محل تامین شیر و عدم نظارت دامپزشکی بر فعالیت آنها، مجاز به فروش شیر فله نیستند.

این مسئول گفت: عرضه کنندگان شیر فله در مغازه‌های لبنیاتی سطح شهر فاقد مجوز دامپزشکی بوده و لذا به عموم مردم توصیه می‌شود از خرید و مصرف شیرفله خودداری نمایند، چراکه شیر فله قبل از مصرف باید جوشانده شود و در این صورت ارزش غذایی آن به شدت کاهش خواهد یافت.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.