سلامت و نشاط زمین، بستر سلامت انسان است
جمعه 4 خرداد 1397

امام‌جمعه قزوین:

سلامت و نشاط زمین، بستر سلامت انسان است

سلامت و نشاط زمین، بستر سلامت انسان است
کد خبر: 223951/ کدخبرنگار : 64/ تاریخ انتشار: 1395/10/15 ساعت: 11:08 AM


امام‌جمعه قزوین در دیدار اعضای شورای خانه مشارکت مردم در سلامت استان گفت: سلامت و نشاط زمین بستر سلامت انسان است.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در قزوین پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در دیدار اعضای شورای خانه مشارکت مردم در سلامت استان در دفتر امام جمعه اظهار کرد: شناخت ابعاد سلامت جسمی و روحی انسان بدون انسان‌شناسی میسر نیست.

وی تصریح کرد: انسان در نگاه معنوی و الهی با آن‌چه که امروز در مکتب غرب و نگاه‌های مادی به ما معرفی می‌شوند بسیار متفاوت است و باید تلاش کنیم بعد معنوی و الهی انسان را شناخته و بر روی آن سرمایه‌گذاری کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: شناخت انسان بدون شناخت جهان هستی و باور درست و صحیح نسبت به عالم هستی میسر نیست چرا که انسان یک موجود معلق و وابسته‌ای است که به عنوان ممکن‌الوجود به واجب‌الوجود وابستگی دارد.

امام‌جمعه قزوین خاطرنشان کرد: اگر جهان هستی را نشناسیم و نسبت به نقشه عالم آگاهی نداشته باشیم، جایگاه انسان را نمی‌توانیم به درستی درک کنیم.

وی بیان کرد: جهان به دو دسته جهان مادی و جهان هستی تقسیم‌بندی می‌شود و متأسفانه در نگاه غربی که بسیاری از علوم آکادمیک ما اقتباس از نگاه‌ آن‌ها است، تنها به بعد مادی جهان توجه کرده است.

عابدینی یادآور شد: در نگاه دینی جهان مادی کوچک دیده می‌شود و اگر تنها نگاه مادی به جهان داشته باشیم و اهمیتی به جهان هستی و معنوی نداشته باشیم، نقشه‌هایمان برای سلامت انسان تحقق نمی‌یابد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اضافه کرد: سلامت و نشاط زمین بستر سلامت انسان است و اهمیت این موضوع را می‌توان در آموزه‌های دینی مشاهده کرد.

وی افزود: اگر درختی توسط شخصی در زمین کاشته شود و تا صدها سال برای مردم ثمر داشته باشد، برای آن شخص ثواب به همراه دارد و ثواب آن حتی پس از مرگ هم به او خواهد رسید.

امام‌جمعه قزوین گفت: اسلام برای سلامتِ زمینِ روحِ انسان که همان جسم انسان است بسیار تأکید کرده و دستور العمل‌های بسیاری ارائه کرده است و این مهم نشان می‌دهد که سلامت جسم و روح به یکدیگر مرتبط است.

 انتهای پیام/9003با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.