معدوم سازی سه و نیم تن تلفات مرغ در قزوین
دو شنبه 7 خرداد 1397

رئيس دامپزشكي شهرستان قزوين خبرداد:

معدوم سازی سه و نیم تن تلفات مرغ در قزوین

معدوم سازی سه و نیم تن تلفات مرغ در قزوین
کد خبر: 223454/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/10/13 ساعت: 9:57 AM


بیش از 3هزار قطعه تلفات مرغ اطراف یکی از روستاهای قزوین بصورت غیر اصولی رها سازی شده بود که می توانست موجب اشاعه آلودگی در منطقه شود که این مرغ‌ها معدوم شدند.دکتر عیسی غیاث یزدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، اظهار کرد: بیماری‌های طیور به دليل پيامدهاي جدي اقتصادي و بهداشتي كه دارد از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌بایست مجدانه در پیشگیری و کنترل آنها که یکی از اهدف سازمان دامپزشکی است، کوشا باشیم.

رئيس اداره دامپزشكي شهرستان قزوين از معدوم سازی بیش از 3000 قطعه (حدودا 3.5 تن) مرغ تلف شده متعلق به برخی از مرغداران متخلف که بدون رعایت ضوابط بهداشتی و دفن و معدوم سازی اصولی اقدام به رها سازی طیور تلف شده خود در حوالی روستاهای هادی آباد وشید اصفهان کرده بودند، خبر داد.

وی افزود: به محض تماس تلفنی و اطلاع رسانی دهیاران منطقه، اکیپی از کارشناسان مجرب دامپزشکی به همراه کلیه وسایل معدومسازی و ضدعفونی کننده به محل مراجعه و پس از حفر چاله‌های مخصوص نسبت به معدوم سازی و ضدعفونی کامل محل اقدام کردند.

دكتر يزدي بر ارتقاء سطح آگاهی عموم مردم و افرادي كه به هر نحو در ارتباط با پرندگان است، تاكيد کرد و از روستائیان خواست در صورت مشاهده هر گونه تلفات طیور بومی و وحشی، سریعا این اداره را توسط سامانه پیامکی 50001512 مطلع نمایند تا در سریعترین زمان ممکن نسبت به اقدامات پیشگیرانه بهداشتی اقدام گردد و از اشاعه هرگونه بیماری جلوگیری به عمل آید.

این مسئول همچنین به مرغداران و صاحبان خودروهایی که اقدام به چنین تخلفاتی کنند، هشدار داد: هرگونه رها سازی تلفات مرغ می‌تواند موجب اشاعه آلودگی در منطقه شده و خسارات عمده ای را به عموم مردم و مرغداران تحمیل نماید و در همین راستا در صورت گزارش موارد مشابه با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
انتهای پیام/2002با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.