۳۰درصد افراد شاغل در استان غیربومی هستند
چهار شنبه 30 خرداد 1397

استاندار قزوین:

۳۰درصد افراد شاغل در استان غیربومی هستند

۳۰درصد افراد شاغل در استان غیربومی هستند
کد خبر: 223003/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/10/11 ساعت: 8:37 AM


استاندار قزوین با اشاره به اینکه 30درصد اشتغال در استان در اختیار افراد غیربومی است،افزود: نرخ مشارکت بانوان استان در اشتغال بسیار بالا بوده و همین موضوع سبب افزایش متقاضیان کار و بالارفتن نرخ بیکاری در استان می‌شود.به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین، فریدون همتی، استاندار قزوین در شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با بیان اینکه برخی از رشته‌های تحصیلی بازار کار ندارند، اظهار کرد: وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی باید تعامل بیشتری با دانشگاه ها و مراکز علمی در زمینه اشتغال‌زایی داشته باشد.

استاندار قزوین گفت: باید تمهیداتی اندیشیده شود تا دانشجویان در رشته‌هایی وارد تحصیل شود که بازار کار مناسب آن در استان وجود داشته باشد.

وی افزود: باید برای داشتن کار ارزشمند در جامعه فرهنگ سازی شود چراکه در بعضی از فرهنگ‌ها تنها شاغل بودن مهم است و اینکه فرد چه شغلی دارد زیاد مهم نیست.

همتی بیان کرد: در بعضی از فصول فعالیت‌های کشاورزی در استان قزوین رونق چشمگیری دارد اما متاسفانه افراد جویای کار حاضر به فعالیت در این حوزه رقبتی ندارند.

این مسئول با بیان اینکه در تمام کشورها تعداد کارکنان دولت با جمعیت آن تناسب دارد، گفت: متاسفانه نیروهای جویای کار دنبال کار دولتی هستند اگر این امکان فراهم شود، دولت به علت بزرگ شدن کارایی خود را از دست می‌دهد و بودجه نفت و مالیات نمی‌تواند جوابگوی حمایت از تولیدکنندگان و فعالیت‌های عمرانی باشد.

وی تصریح کرد: در تمامی دوره‌ها حل مشکلات جوانان و بیکاری از برنامه‌ها و شعارهای دولت‌ها بوده است؛ مسئولان باید با در نظر گرفتن واقعیت‌های جامعه و با نگاه عالمانه سیاست گذاری‌های لازم برای رفع این مشکل را در دستور کار قرار دهند.

نماینده دولت در قزوین ابراز کرد: برای اشتغال‌زایی نیازمند مساعدت تمامی دستگاه‌ها هستیم و در حال حاضر بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی به علت مشکلات آب و برق در راه‌اندازی خط تولید جدید با مسائل بسیاری مواجه هستند.

تهاتر توسط بانک‌ها غیرقانونی است
همتی عنوان کرد: نرخ مشارکت بانوان استان در اشتغال بسیار بالا بوده و با توجه به ظرفیت محدود مشاغل، همین موضوع باعث افزایش نرخ بیکاری در استان می‌شود.

این مسوول با بیان اینکه ۳۰ درصد شاغلان در استان غیربومی است، اضافه کرد: این تعداد شغل باید در اختیار نیروی انسانی استان قرار گیرد و با بالا بردن سطح مهارت و آموزش در استفاده حداکثری از نیروی بومی در صنعت، تولید و گردشگری تلاش شود.

وی عنوان کرد: ۲هزار میلیارد تومان اعتبار توسط صندوق توسعه ملی برای واگذاری به واحدهای صادراتی در اختیار بانک‌های عامل قرار گرفته و باید برای جذب حداکثری این اعتبار تلاش شود.

استاندار قزوین با بیان اینکه تهاتر توسط بانک‌ها غیرقانونی است، افزود: بانک‌های متخلف باید شناسایی و به بانک مرکزی گزارش شود.

نماینده دولت در قزوین در پایان افزود: افرادی که در رابطه با وام زلزله آوج به بانک‌ها بدهکار هستند هیچگونه محدودیتی برای انجام فعالیت‌های بانکی تا زمان بررسی موضوع در سطح کشور ندارند.
انتهای پیام/2002
منبع:شاخص نیوز


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.