کسری مخازن آب استان در شرایط خشکسالی 360 میلیون مترمکعب است
دو شنبه 7 خرداد 1397

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین:

کسری مخازن آب استان در شرایط خشکسالی 360 میلیون مترمکعب است

کسری مخازن آب استان در شرایط خشکسالی 360 میلیون مترمکعب است
کد خبر: 222271/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1395/10/06 ساعت: 12:52 PM


مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: کسری مخزن آب در شرایط خشکسالی 360 میلیون متر مکعب است که برای رسیدن به این میزان فاصله زیادی داریم .به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، حمیدپویا، مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین صبح امروز(دوشنبه) در جلسه دفتر مشترک همکاری‌های آب و جهاد کشاورزی که با حضور علی اکبر متقی فرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین و معاونین و مدیران این دو دستگاه اجرایی برگزار شد، اظهار کرد: شرکت آب منطقه ای از گسترش همکاری های دو جانبه برای رسیدن به اهداف مشترک در مصرف بهینه منابع آب استقبال می کند.

وی گفت : رسیدن به یک نقطه مشترک بین جهاد کشاورزی و آب منطقه ای راهگشای بسیاری از مشکلات آب کشاورزی خواهد بود .

پویا تصریح کرد: تعادل بخشی سفره های آبی زیر زمینی با قدرت ، با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی انجام می شود .

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین بیان کرد: از ابتدای مهرماه 93 تاکنون ؛ 150 دستگاه ادوات حفاری توقیف شده و یک هزار و 510 چاه غیر مجاز مسدود شده است .

 پویا افزود: در پی این اقدام تاکنون 217 میلیون متر مکعب صرفه جویی در منابع آبی استان انجام شده است .

وی ابراز کرد: با جلوگیری از اضافه برداشت در 224 مورد از چاههای کشاورزی بیش از 42 میلیون مترمکعب صرفه جویی صورت گرفته است .

پویا تصریح کرد: جمع صرفه جویی انجام شده از اقدامات مختلف در راستای تعادل بخشی سفر های زیر زمینی باعث صرفه جویی 288 میلیون متر مکعب منابع آبی استان شده است .

این مقام مسئول اظهار کرد: کسری مخزن در شرایط خشکسالی 360 میلیون متر مکعب است که برای رسیدن به این میزان فاصله زیادی داریم .

پویا خاطر نشان کرد: از سال 93 افت سفره های یک و نیم متر بوده که با اقدامات انجام شده امسال این اتفاق به 85 سانتی متر رسید .

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: جلسه مشترک بین دو دستگاه جهاد کشاورزی و آب منطه ای برای حل مشکلات و موانع موحود در مدیریت منابع مصرف آب است .

پویا در پایان خاطر نشان کرد: انتظار این است که بحث های کارشناسی در جلسات به ثمر بنشیند و با اجرایی کردن این تصمیمات در جهت توسعه بخش کشاورزی گام برداریم.
انتهای پیام/1404با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.