کاهش 42 درصدی تصادفات درون شهری
چهار شنبه 30 خرداد 1397

رئیس سابق پلیس راهور قزوین خبر داد:

کاهش 42 درصدی تصادفات درون شهری

کاهش 42 درصدی تصادفات درون شهری
کد خبر: 222106/ کدخبرنگار : 51/ تاریخ انتشار: 1395/10/05 ساعت: 1:57 PM


رئیس سابق پلیس راهور قزوین از کاهش 42 درصدی تصادفات درون شهری خبر داد و افزود: متاسفانه در تصادفات فوتی درون شهری، شاهد افزایش بودیم.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، مراسم تکریم و معارفه رئیس پلیس راهور استان قزوین، پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات مرکز پلیس راهور قزوین برگزار شد.
در این مراسم محمدرضا محمدی تکریم و مهدی محمدی به عنوان رئیس پلیس راهور قزوین معارفه شد.
محمدرضا محمدی، رئیس سابق پلیس راهور قزوین در این مراسم ابراز کرد: طی 20 ماهی که در این کسوت به مردم استان خدمت کردم، اقدامات مهم و خوبی با همکاری سازمان‌های مختلف از جمله شهرداری و پرسنل خدوم پلیس راهور صورت گرفت.
وی افزود: پلیس راهور دو سال پیاپی توانست حائز رتبه برتر استان شود که این درخشش مدیون زحمات تک تک پرسنل پلیس راهور، حتی سربازان وظیفه این بخش انتظامی است.
محمدی یاد آور شد: با کمک شهرداری و دیگر سازمان‌ها، اقدامات عمرانی خوبی برای ساخت ساختمان شماره دو پلیس راهور صورت گرفت، همچنین بیش از 300 میلیون تومان سرمایه برای وام قرض الحسنه به اعضای پلیس راهور جذب شده است.
وی در پایان تاکید کرد: در مجموع تصادفات در استان قزوین شاهد کاهش 42 درصدی هستیم که البته تصادفات فوتی درون شهری نسبت به سال گذشته مقداری افزایش داشته است.
در ادامه مهدی محمدی، رئیس جدید پلیس راهور قزوین ابراز کرد: ترافیک در اصطلاح عامیانه به جابه جایی سریع، ایمن و بدون صدمه به محیط زیست، گفته می‌شود.
وی افزود: ترافیک دارای بخش‌های آموزش، اجرای مقررات، مهندسی و شرایط اقلیمی است که انضباط بخشی به ترافیک و اجرایی مقررات بر عهده پلیس می‌باشد.
محمدی خاطر نشان کرد: برای ترافیک مطلوب باید از فناوری‌های نوین جهت کنترل ترافیک و ارتقا فرهنگ ترافیک استفاده شود که در این زمینه قزوین وضعیت مناسب و خوبی دارد.
وی اظهار کرد: آموزش قوانین و مقررات باید با تعامل همه سازمان‌ها صورت گیرد تا در عموم جامعه نهادینه شود.
رئیس پلیس راهور قزوین یادآور شد: در بخش مهندسی شهری با همکاری سازمان‌های متولی امر باید نقاط حادثه خیز اصلاح و ایمن سازی شود، همچنین روشنایی معابر تامین شود تا آمار تصادف با عابران پیاده کاهش یابد.
در این مراسم، میزانی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین نیز ابراز کرد: حوزه ترافیک به شکلی است که کار شهرداری و پلیس را با هم آمیخته است و خوشبختانه همکاری خوبی بین این دو مجموعه رخ داده است.
وی افزود: قزوین دارای 400 هزار نفر جمعیت است که به همین میزان افراد ساکن شهرهای اقماری اطراف شهر قزوین هستند و این به معنای فرهنگ‌های مختلف رانندگی و ترافیکی است که باید نظم دهی شود.
میزانی عنوان کرد: سال گذشته شاهد کاهش چشم گیر تصادفات فوتی درون شهری بودیم که به 14 نفر در سال رسید اما متاسفانه طی 8 ماه گذشته افزایش داشته و به 17 نفر رسیده است.
وی در پایان گفت: شورای شهر و شهرداری قزوین از هر امکانی برای کمک به پلیس راهور و کاهش سوانح استفاده می‌کنند.
انتهای پیام/7006
با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.