تولد پسرها در قزوین ۵ درصد بیشتر از دخترهاست
دو شنبه 31 اردیبهشت 1397

مدیرکل ثبت احوال استان قزوین:

تولد پسرها در قزوین ۵ درصد بیشتر از دخترهاست

تولد پسرها در قزوین ۵ درصد بیشتر از دخترهاست
کد خبر: 222010/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/10/05 ساعت: 8:50 AM


مدیرکل اداره ثبت احوال استان قزوین گفت: در مقابل هر صد ولادت دختر تعداد 105 ولادت پسر ثبت شده و در مقابل هر صد فوت زنان تعداد 132 فوت مردان به ثبت رسیده است .به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین، محمدصدرا آراسته مدیرکل اداره ثبت احوال استان قزوین گفت: در ۹ ماهه سال جاری ۱۶هزار ۵۲۱۱ ولادت در استان به ثبت رسیده که از این تعداد ۸هزار و ۴۷۲ نوزاد پسر و ۸ هزار و ۴۹ نوزاد دختر بودند.

وی اضافه کرد: در همین مدت تعداد ۴هزار ۴۸۴ نفر در استان فوت کرده اند که از این تعداد ۲هزار و ۵۵۳ نفر مرد و یکهزار و ۹۳۳ زن بوده اند.

کاهش میزان فوت در مقابل تولد در استان

این مسئول تشریح کرد: میزان جنسیت در ولادت و وفات در ۹ ماهه سال ۹۵ بدین صورت است که در مقابل هر صد ولادت دختر تعداد ۱۰۵ ولادت پسر ثبت شده و در مقابل هر صد فوت زنان تعداد ۱۳۲ فوت مردان به ثبت رسیده است. 

آراسته عنوان کرد: میزان ولادت در استان ۱۷/۵ و وفات ۴/۸ است( در مقابل هر یکهزار نفر جمعیت استان ۱۷/۵ واقعه ولادت و در مقابل هر یکهزار نفر جمعیت استان ۴/۸واقعه فوت به ثبت رسیده است).

امیرعلی و فاطمه درصدر نام‌های نوزادان قزوینی

مدیرکل ثبت احوال استان قزوین افزود: بیشترین اسامی انتخاب شده در ۹ ماهه سال ۹۵ به ترتیب برای پسران امیرعلی، امیر عباس، ابوالفضل، امیر حسین، و محمدطاها و برای دختران فاطمه، زهرا، نازنین زهرا، یسنا و باران بیشترین فراوانی را داشته‌اند.

وی با بیان اینکه اگر فردی نام اصلی ائمه اطهار را انتخاب و در شناسنامه وی ثبت شده باشد دیگر نمی‌تواند نام خود را تغییر دهد، گفت: در باقی موارد فراوانی نام ها در ۵ سال اخیر مورد مقایسه قرار می گیرد و در صورتی که نام جدیدی که متقاضی انتخاب کرده دارای فراوانی بیشتری باشد قابل تغییر خواهد بود.
انتهای پیام/2002
منبع:شاخص نیوز


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.