سفر نخست وزیر سوریه به ایران
پنج شنبه 30 فروردین 1397

در دیدار جابری انصاری عنوان شد

سفر نخست وزیر سوریه به ایران

سفر نخست وزیر سوریه به ایران
کد خبر: 221658/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1395/10/02 ساعت: 12:00 PM


نخست وزیر سوریه با تشکر از دعوت معاون اول رئیس جمهور ایران گفت: بزودی در سفر به تهران موضوعات مختلف همکاری‌های اقتصادی دو کشور پی گیری و مورد توافق قرار خواهد گرفت.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه که به منظور شرکت در نشست کمیته سیاسی مشترک دو کشور و رایزنی با مقامات سوریه به دمشق سفر کرده است با محمد عماد خمیس نخست وزیر سوریه دیدار و پیرامون تحولات جاری و همکاریهای دو کشور در ابعاد مختلف اقتصادی و سیاسی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.
عماد خمیس

نخست وزیر سوریه در این دیدار با تقدیر از حمایت‌های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از سوریه، اعلام کرد: تاریخ هیچگاه ایستادگی دولت و ملت ایران در کنار سوریه در شرایط سخت را فراموش نخواهد کرد.

عماد خمیس با تاکید بر اینکه موفقیت در نبرد حلب، موفقیت محور مقاومت در تحمیل شکست به تروریستها و حامیان خارجی آنها است، افزود: تقویت همکاریهای اقتصادی سوریه و ایران یک ضرورت است و باید افزایش همکاریهای اقتصادی بطور جدی در دستور کار دو کشور قرار گیرد.

نخست وزیر سوریه با تشکر از دعوت جهانگیری معاون اول رئیس جمهور گفت: بزودی در سفر به تهران موضوعات مختلف همکاری‌های اقتصادی دو کشور پی گیری و مورد توافق قرار خواهد گرفت.

جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه نیز با تبریک موفقیت ملت سوریه در نبرد حلب، به حدود چهار دهه روابط ویژه و راهبردی دو کشور اشاره کرد و ضمن تاکید بر ضرورت گسترش همکاریهای اقتصادی، گفت: یکی از کارکردهای کمیته سیاسی مشترک، پیگیری همکاری‌های اقتصادی و تلاش در جهت اجرایی شدن توافقات اقتصادی ایران و سوریه می‌باشد و امیدواریم در این چارچوب بتوانیم به پیشبرد و ارتقای روابط همه جانبه دو کشور کمک کرده و نگاه به آینده داشته باشیم.

معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه با اشاره به شرایط خاص اقتصاد سوریه در وضعیت جنگ، ابراز امیدواری کرد: با اتخاذ تدابیر لازم، مقدمات حل سیاسی بحران سوریه و خروج هر چه سریعتر این کشور از شرایط فعلی فراهم شود.

انتهای پیام/1404منبع خبر : تسنیم

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.