راه اندازی 27 سایت استانی خبرگزاری صداو سیما تا پایان دی ماه
شنبه 27 بهمن 1397

رئیس خبرگزاری صداو سیمای کشور خبرداد:

راه اندازی 27 سایت استانی خبرگزاری صداو سیما تا پایان دی ماه

راه اندازی 27 سایت استانی خبرگزاری صداو سیما تا پایان دی ماه
کد خبر: 220927/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/09/28 ساعت: 1:32 PM


رئیس خبرگزاری صداو سیمای کشور عنوان کرد: صدا و سیما 33 مرکز خبری در استان‌های کشور دارد که 27 سایت استانی خبرگزاری صداو سیما تا پایان دی ماه افتتاح می‌شود.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، سید مهرداد سید مهدی رئیس خبرگزاری صداو سیمای کشور پیش از ظهر امروز(یکشنبه) در جلسه افتتاح سایت خبرگزاری صداو سیمای مرکز قزوین در سالن اجتماعات صداو سیما اظهار کرد: سال گذشته در همین ایام سایت خبرگزاری رسانه ملی راه اندازی شد.

وی در ادامه افزود: از مردادماه سال جاری با هدف جامعیت بخشی به خبرگزاری صدا و سیما در کل کشور صفحات استانی این خبرگزاری راه اندازی شد و استان قزوین هفدهمین مرکز استان در کشور است که صفحه خبرگزاری آن راه اندازی می‌شود.

این مسئول ابراز کرد: صدا و سیما 33 مرکز خبری در استان‌های کشور دارد که 30 مرکز آن استانی و 3 مرکز کیش، مهاباد و آبادان جزو مراکز غیراستانی هستند.

وی از راه اندازی 27 صفحه استانی خبرگزاری صداو سیما تا پایان دی ماه خبرداد و گفت: سال 93 رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان صداو سیما مطرح کردند که حضور رسانه ملی در فضای مجازی خالی است و این موضوع وظیفه‌ای را برای مدیران صداوسیما تعریف کرد تا این عقب ماندگی را جبران کنند.

سیدمهدی تصریح کرد: بیشترین حضور صداو سیما حضور در آنتن تلویزیونی بود و باید این عدم حضور در فضای مجازی جبران شود، بنابراین با درنظر گرفتن ظرفیت رسانه ملی تصمیم گرفته شد خبرگزاری صداو سیما راه اندازی شود.

وی با اشاره به اینکه اولویت اصلی ما در خبرگزاری صداو سیما حوزه تصویر است، بیان کرد: خبرگزاری‌های داخل کشور با استفاده از متن و عکس اخبار را منتشر می‌کنند؛ اما در خبرگزاری صدا و سیما اولویت با تصویر خبر است.

رئیس خبرگزاری صداو سیمای کشور عنوان کرد: امروز با افزایش صفحات استانی در خبرگزاری صدا و سیما رسانه ملی وارد عرصه رقابت در حوزه اطلاع رسانی فضای مجازی شده است و در کنار صفحات استانی، کانال‌های تلگرامی خبری در مراکز استان‌ها راه اندازی می‌شود.

وی یادآور شد: صفحات استانی ظرفیتی برای نشان دادن مزیت استان‌های مختلف است، همچنین این صفحات فضا را برای ایجاد پل ارتباطی بین مردم و مسئولان فراهم می‌کند.
انتهای پیام/2002
با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.