پاسخ کوبنده ارتش یمن به متجاوزان سعودی
دو شنبه 4 تیر 1397

در ادامه حملات متجاوزان سعودی؛

پاسخ کوبنده ارتش یمن به متجاوزان سعودی

پاسخ کوبنده ارتش یمن به متجاوزان سعودی
کد خبر: 217556/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1395/09/09 ساعت: 11:11 AM


نیروهای یمنی از چند محور به مواضع مزدوران سعودی حمله کرده و شماری از این مزدوران را به هلاکت رسانده و یا مجروح کردند.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، حملات هوایی عربستان به استان های مختلف یمن با پاسخ کوبنده نیروهای یمنی همراه شد.

براساس این گزارش جنگنده های متجاوز سعودی در ادامه حملات خود به استان های مختلف یمن مناطقی از استان جوف را بمباران کردند.

یک منبع محلی به شبکه العالم گفت: جنگنده های سعودی به منطقه مَزویه در شهرک المتون و منطقه لُبَّه در شهرک المصلوب و منطقه وادی مزابه در استان جوف را بمباران کردند.

این در حالی است که نیروهای مشترک یمنی از چند محور به مواضع مزدوران وابسته به عربستان سعودی در شهرک المتون و المصلوب در استان الجوف یمن حمله کرده و شماری از این مزدوران را به هلاکت رسانده و یا مجروح کردند.

منابع نظامی همچنین افزودند: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن توانستند  مواضع دشمن سعودی در مناطق وقز و البیضاء در شهرک المصلوب و مناطقی از شهرک المتون را از لوث نیروهای دشمن پاکسازی کنند.

استان الحدیده شاهد روزی دیگر از حملات خونبار جنگنده های متجاوز سعودی بود. در این حملات هوایی به شهرک الخوخه شماری از شهروندان یمنی از جمله یک زن و یک کودک به شهادت رسیدند.

شماری از شهروندان بی دفاع یمنی نیز در حملات هوایی جنگنده های سعودی به منطقه کود عنبه و الیومین به شهادت رسیده و خسارت های زیادی نیز به ساختمان های مسکونی در این مناطق وارد شد.

این در حالی بود که حملات هوایی دشمن به شهرک صرواح در استان مارب و شهرک بلاد الروس در استان صنعاء کشیده شد که در نتیجه آن خسارت هایی به جاده ارتباطی میان دو استان صنعاء و ذمار وارد شد و زیر ساخت های استان تعز نیز مورد هدف قرار گرفت.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن قایق های جنگی وابسته به ائتلاف دشمن را در سواحل شهرک ذباب در استان تعز هدف قرار دادند.

نیروهای یمنی همچنین یک تانک دشمن را در شمال صحرای میدی در استان حجه با موشک هدف قرار داده و آن را کاملا منهدم کردند.

در استان مارب نیز نیروهای یمنی به اطراف منطقه تل المطار در شهرک صرواح حمله کرده تا زمینه را برای پاکسازی و تخلیه آن از مزدوران وابسته به عربستان آماده کنند.

در یکی از بلندی های مجاور شهرک صرواح نیروهای یمنی یک خودروی زرهی از نوع بی تی آر را هدف موشک قرار دادند. انتهای پیام/1404


منبع خبر : العالم

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.