انتخاب مشاورانی در شهرداری که توانایی مدیریت شهری ندارند، ص
دو شنبه 7 خرداد 1397

عضو شورای شهر قزوین:

انتخاب مشاورانی در شهرداری که توانایی مدیریت شهری ندارند، صحیح نیست

 انتخاب مشاورانی در شهرداری که توانایی مدیریت شهری ندارند، صحیح نیست
کد خبر: 217446/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/09/08 ساعت: 12:50 PM


عضو شورای شهر قزوین عنوان کرد: گاهی اوقات در شهرداری از مدیرانی که توانایی جلب رضایتمندی مدیریت شهری را ندارند به عنوان مشاور شهردار استفاده می‌شود، انتخاب آنها به جایگاه خطیر مشاورین نخبه آسیب می‌رساند و باری را از دوش مدیریت شهری برنمی‌دارد.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ فاطمه اشدری، عضو شورای اسلامی شهر قزوین عصر روز گذشته(یکشنبه) در نطق پیش از دستور جلسه شورای شهر اظهار کرد: بنابر فرمایش امام(ره) "بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمر است" و بنابراین هفته بسیج درحقیقت فرصت و بهانه ای برای زنده نگاه داشتن ارزش‌ها و روح بسیجی در آحاد ملت، خصوصا جوانان پرشور و مدافعان عاشق و صادق است.

وی در ادامه افزود: مدیران و نمایندگان مردم باید با تکیه بر روحیه بسیجی که مملو از ایثار و ازخودگذشتگی است در امانتداری حقوق مردم بکوشند و از حق خویش برای آسایش ولی نعمتان خود با منش و ایثارگری بگذرند.

این عضو شورای شهر بیان کرد: حدود 18 سال از عمر شوراها و انتخاب شهردار توسط شورا می‌گذرد، اما همچنان در روندی بی حاصل در موضوع بهبود بخشیدن به اوضاع عملکرد بودجه شهرداری به سر می‌بریم و گام‌های برداشته شده، موثر نبوده است.

وی ادامه داد: به دلیل فقدان اهرم نظارتی دقیق، جدی و کارشناسانه در مدیریت شهری و شورای شهر، نتوانسته ایم در مسیر اجرای سیاست‌های کلان بودجه شورا و عملکرد شهرداری در اجرای بودجه به نتایج سودمند دست یابیم.

شفاف سازی عملکرد هزینه ای برخی مدیران شهری، ضروری است
اشدری بیان کرد: با وجود حضور حسابرسان در اصلاح بودجه، بازهم نتوانستیم درصد خطا را در عملکرد برخی از مدیران شهرداری کم کنیم.

وی ابراز کرد: باتوجه به تأکید مقام معظم رهبری در اینکه دیوان محاسبات باید با کمال دقت و شهامت و بدون هراس از عکس العمل‌های اجتماعی در کار دستگاه‌های اجرایی نظارت و موشکافی داشته باشد و بااشاره به استقبال دیوان محاسبات برای بررسی جدی و راهگشای عملکرد ادارات و نهادها در حفظ بیت المال و حق الناس و توجه به مصداق مهم پیشگیری بهتر از درمان است، ضرورت دارد با حمایت شورای شهر قزوین ورود این نهاد به بررسی عملکرد مجموعه مدیریت شهری برای تأمین صرفه و صلاح شهروندان و شهر، رفع ابهامات و شفاف سازی عملکرد هزینه ای برخی مدیران شهری، صورت بگیرد.

این عضو شورای شهر قزوین بیان کرد: مدیریت شهری می‌تواند در راستای شناخت و تشویق مدیران توانمند و ارزشی خود و استفاده از این ذخائر معنوی و نیروی انسانی توانمند و خلاق در عرصه‌های مهم تلاش نماید و به ایجاد بانک منابع انسانی مدیر و کارآمد در شهرداری اقدام شود تا از شوک تغییرات مدیریتی و جایگاهی در شهرداری قزوین کاهش داده شود.

وی تصریح کرد: گاهی اوقات در شهرداری از مدیرانی که توانایی جلب رضایتمندی مدیریت شهری را ندارند به عنوان مشاور شهردار استفاده می‌شود، انتخاب آنها به جایگاه خطیر مشاورین نخبه و خبره شهر آسیب می‌رساند و باری را از دوش مدیریت شهری برنمی‌دارد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.